Piłkarze ręczni postawili się Hiszpanii. Minimalna porażka reprezentacji Polski

Polscy szczypiorniści przegrali pierwszy mecz w mistrzostwach świata. Biało-czerwoni po emocjonującym spotkaniu ulegli Hiszpanii 26:27.
Polacy postawili twarde warunki faworyzowanemu rywalowi. Biało-czerwoni nieźle grali w obronie, nie pozwalali rywalom odskoczyć i kilka razy odrabiali straty.
Hiszpanie przewagę zaczęli budować dopiero w końcówce pierwszej połowy. Do przerwy przegrywaliśmy 11:14.
Polacy cierpieli też na początku drugiej połowy. Choć świetny poziom z pierwszej części utrzymał Morawski, który popisywał się kolejnymi świetnymi interwencjami, to Hiszpanie regularnie trafiali do jego bramki. W 35. minucie przegrywaliśmy 13:17, cztery minuty później - 16:19.
Wtedy rozpoczął się świetny okres gry biało-czerwonych, którzy zdobyli cztery gole z rzędu. Trafiali kolejno: Moryto, Majdziński, Sićko i ponownie Majdziński. W 44. minucie objęliśmy prowadzenie. Było 20:19.
Choć Hiszpanie szybko doprowadzili do wyrównania, a następnie przejęli inicjatywę, to Polacy się nie poddawali. W 53. minucie przegrywali 23:25, trzy minuty później - po golach Walczaka i Gębali oraz świetnej paradzie Morawskiego - już remisowali po 25.
W kluczowych momentach więcej zimnej krwi zachowali Hiszpanie. Szalę na ich korzyść przechyliły gole Fernandeza i Canellasa. Tych strat Polacy już nie odrobili.
Kolejny mecz biało-czerwoni zagrają we wtorek. Ich rywalem będzie wtedy reprezentacja Brazylii.
Polska - Hiszpania 26:27