Piłkarze ręczni postawili się Hiszpanii. Minimalna porażka reprezentacji Polski

Autor: Marcin Karbowski 17 sty 2021 | 22:02
Polscy szczypiorniści przegrali pierwszy mecz w mistrzostwach świata. Biało-czerwoni po emocjonującym spotkaniu ulegli Hiszpanii 26:27.
Polacy postawili twarde warunki faworyzowanemu rywalowi. Biało-czerwoni nieźle grali w obronie, nie pozwalali rywalom odskoczyć i kilka razy odrabiali straty.
Hiszpanie przewagę zaczęli budować dopiero w końcówce pierwszej połowy. Do przerwy przegrywaliśmy 11:14.
Polacy cierpieli też na początku drugiej połowy. Choć świetny poziom z pierwszej części utrzymał Morawski, który popisywał się kolejnymi świetnymi interwencjami, to Hiszpanie regularnie trafiali do jego bramki. W 35. minucie przegrywaliśmy 13:17, cztery minuty później - 16:19.
Wtedy rozpoczął się świetny okres gry biało-czerwonych, którzy zdobyli cztery gole z rzędu. Trafiali kolejno: Moryto, Majdziński, Sićko i ponownie Majdziński. W 44. minucie objęliśmy prowadzenie. Było 20:19.
Choć Hiszpanie szybko doprowadzili do wyrównania, a następnie przejęli inicjatywę, to Polacy się nie poddawali. W 53. minucie przegrywali 23:25, trzy minuty później - po golach Walczaka i Gębali oraz świetnej paradzie Morawskiego - już remisowali po 25.
W kluczowych momentach więcej zimnej krwi zachowali Hiszpanie. Szalę na ich korzyść przechyliły gole Fernandeza i Canellasa. Tych strat Polacy już nie odrobili.
Kolejny mecz biało-czerwoni zagrają we wtorek. Ich rywalem będzie wtedy reprezentacja Brazylii.
Polska - Hiszpania 26:27

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Kod promocyjny MECZYKI - freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 21

17 sty 2021 | 22:13
0
Mocno się chłopaki na Hiszpanów spięli i brakło ciut wyrafinowania ale i sędziowie jakoś jakby bardziej za Hiszpanami. Mimo to udowodnili tym meczem, że jest potencjał i idzie to w dobrym kierunku.
17 sty 2021 | 22:07
0
Chciałbym żebyśmy w piłkę nożną przegrali minimalnie.
17 sty 2021 | 22:09
0
Pięknie grali! Widać, że same młode chłopaki i za 2-3 lata realnie będziemy walczyć o medale na dużych imprezach.
17 sty 2021 | 22:08
0
Brawo Orły! Za późno trochę weszliśmy w mecz ale świetny mecz!!
17 sty 2021 | 23:06
0
Emocje jak za starych dobrych lat
18 sty 2021 | 07:42
0
Jak dla mnie to świetny wynik, zważywszy chociażby na to, że po pierwszej połowie przegrywaliśmy 4 bramkami, a już parę minut później wyszliśmy na prowadzenie.
18 sty 2021 | 07:57
0
Zajebisty wręcz ,porażka zawsze na propsie 😂
18 sty 2021 | 00:39
0
My powinnismy pukac tych ,pol-afrykanow za kazdym razem.
17 sty 2021 | 23:47
0
Są emocje, ale gdzie to oglądać? Ziomki- wpisujcie linki.!
18 sty 2021 | 04:15
0
Na Youtube wpisz "IHF" dwa mecze tam oglądałem, a przypuszczam, że wszystkie tam puszczają. Nie ma tylko komentarza, ale czasami to chyba nawet lepiej
18 sty 2021 | 17:10
0
Ziomek - przebiłeś tym wpisem zwolnienie Brzęczka!!! ;)
0
Jestesmy specjalistami od pieknych przegranych.
Czemu z raz nie sprawimy jakiejś sensacji, żeby swiat o nas mówił. Ostatnio to i w kopanej czy w ręcznej wyniki do bólu przewidywalne z ekipami z wyższej połki.. Nie przypominam sobei jakiejś sensacji polskiej ekipy w sporcie żeby pokonała duzo lepszą druzynę.. Poza Niemcami w Wawie, ale to było już 6 lat temu.
17 sty 2021 | 23:36
0
W MŚ w kosza w 2019 roku przecież ograliśmy kilka znacznie wyżej notowanych zespołów.
18 sty 2021 | 02:25
0
To masz odpowiedź 2015 MŚ w katarze zdobywamy brązowy medal pokonując Hiszpanię. 2016 ME Polska jest gospodarzem pokonujemy w fazie grupowej faworytów turnieju Francję. To tylko kategoria piłka ręczna
18 sty 2021 | 05:48
0
Ten jeden gol.
18 sty 2021 | 07:55
W 1 meczu Hiszpanie tylko zremisowali z Brazylia ...to Hiszpanie słabo grają. A nie Polacy niby tacy mocni... Bez podniety
0
W 1 meczu Hiszpanie tylko zremisowali z Brazylia ...to Hiszpanie słabo grają. A nie Polacy niby tacy mocni... Bez podniety ich nawet nie powinno być na tych mistrzostwach bo są tak zajebisci 😂
18 sty 2021 | 14:09
0
tak tak drodzy rodacy nasi wspaniali szczypiorniści nie awansowali na mistrzostwa świata , oni dostali dziką karte ,w mistrzostwach swiata piłkarzy ręcznych grają 32 zespoły co jest jednym wielkim żartem;]
0
Niestety po obejrzeniu tego meczu, to niska porażka wynikła raczej z słabej formy Hiszpanów podczas tego turnieju (w pierwszym meczu ledwo uratowali remis z Brazylią), a nie dobrej gry naszych.
18 sty 2021 | 08:06
0
Za prawdę masz minusy haha ale jak napiszesz że są świetni chociaż nie są ,jak jeszcze dopiszesz że sędziowie pomagali Hiszpanom to trzoda meczykowa cię zaplusuje chociaż meczu nawet nie widzieli ...