Piorunująca końcówka Brazylii i kolejna wygrana w el. do mundialu w Katarze. Argentyna straciła punkty [WIDEO]

Screen z Twittera
Autor: Maciej Pietrasik 8 paź 2021 | 07:03
Reprezentacja Brazylii wciąż ma komplet zwycięstw w eliminacjach do mundialu w Katarze i jedną nogą jest już na przyszłorocznym turnieju. Bez porażki nadal pozostaje Argentyna, choć "Albicelestes" stracili punkty z Paragwajem.
Dziewięć meczów, dziewięć wygranych - to bilans "Canarinhos" w eliminacjach do najbliższych mistrzostw świata. Minionej nocy Brazylijczykom zwycięstwo nad Wenezuelą nie przyszło jednak łatwo.
W 11. minucie to rywale objęli prowadzenie po golu Erica Ramireza. Rezultat 1:0 utrzymywał się przez zdecydowaną większość spotkania i pierwsza strata punktów przez ekipę z Kraju Kawy wydawała się realna.
Końcówka w wykonaniu Brazylijczyków była jednak piorunująca. W 71. minucie goście dopięli wreszcie swego i do wyrównania doprowadził Marquinhos.
Niespełna kwadrans później rzut karny wykorzystał Gabriel Barbosa. Już w doliczonym czasie gry rywali dobił natomiast Antony, ustalając wynik spotkania na 3:1 dla "Canarinhos".
08 paź 2021 | 01:30 (zakończony)

Przebieg meczu

11'
E. Ramirez
22'
anulowano
46'
J. Chancellor
46'
59'
E. Bello
(A. Penaranda)
63'
65'
77'
Emerson
(Danilo)
80'
E. Bello
85'
90'
6'

śr. wiek: 26.8 lat
Bez porażki w eliminacjach wciąż pozostaje także reprezentacja Argentyny. Strata "Albicelestes" do najgroźniejszych rywali wynosi już jednak osiem punktów. Minionej nocy mistrzowie ostatniego Copa America nie zdołali znaleźć sposobu na Paragwaj.
Leo Messi i spółka zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce (przez 70% czasu), mieli więcej okazji bramkowych i celnych strzałów. Brakowało im jednak skuteczności i skończyło się remisem 0:0.
08 paź 2021 | 01:00 (zakończony)

21'
M. Villasanti
63'
A. Cardozo
(J. Morel)
74'
(A. Sanabria)
R. Sanchez
(S. Arzamendia)
88'
J. Escobar
89'

śr. wiek: 27.8 lat
Goli nie doczekaliśmy się także w spotkaniu Urugwaju z Kolumbią. Choć na murawie przebywali między innymi Luis Suarez, Edinson Cavani, Darwin Nunez, Radamel Falcao czy Duvan Zapata, to żaden z nich nie zdołał trafić do siatki.
W efekcie Kolumbijczycy spadli na piąte miejsce w tabeli, które nie daje już bezpośredniego awansu na najbliższy mundial. Podział punktów w meczu rywali wykorzystali Ekwadorczycy.

2
Bardzo pewnie uporali się oni z jedną z najsłabszych drużyn w stawce, Boliwią. Losy spotkania rozstrzygnęli w zasadzie już w jego pierwszych dwudziestu minutach.
W tym czasie do siatki trafił Michael Estrada, a dubletem popisał się Enner Valencia. Wynik 3:0 utrzymał się do samego końca, a Ekwador wspiął się dzięki temu na trzecie miejsce w tabeli.