Piorunująca seria Arki Gdynia. Wykonała kolejny krok w stronę Ekstraklasy

Tomasz Bidermann / shutterstock.com
Arka Gdynia wygrała z ŁKS 2:0! Tym samym zespół Ryszarda Tarasiewicza awansował na drugie miejsce w tabeli Fortuna I Ligi.
Arka Gdynia ma teraz rewelacyjną formę. Ekipa gospodarzy dzisiejszego spotkania dominuje w ostatnich tygodniach na zapleczu Ekstraklasy i udowadnia to niemal w każdej kolejce.
Ostatnią porażkę zanotowała w... listopadzie 2021 roku! Przegrała wówczas z Chrobrym Głogów 0:1. Od tamtej pory ciągnie się jednak seria dobrych rezultatów, które pozwoliły zaliczyć spektakularny awans w tabeli.
Biorąc pod uwagę 10 ostatnich spotkań to właśnie Arka Gdynia jest najlepsza w rozgrywkach Fortuna I Ligi. Nic więc dziwnego, że przed środową potyczką z ŁKS miała w końcu szansę wskoczyć na miejsce premiowane bezpośrednim awansem do Ekstraklasy.
Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza szybko zabrali się do pracy. W 11. minucie udało się wywalczyć rzut karny, który na bramkę zamienił Hubert Adamczyk. Wynik nie uległ zmianie aż do końca pierwszej połowy, lecz to gospodarze stworzyli sobie więcej dogodnych okazji do podwyższenia stanu rywalizacji.
Po zmianie stron sytuacja nie uległa zmianie. Goście prezentowali się nieźle, lecz było to stanowczo zbyt mało, aby realnie zagrozić Arce. Ta prezentowała futbol wyrachowany, skuteczny i przebiegły.
Swego dopięła w 62. minucie, gdy piłkę na jedenastym metrze od bramki ponownie ustawił Adamczyk. Pomocnik kolejny raz wytrzymał presję i ustalił wynik spotkania.
Dzięki zwycięstwu 2:0 (1:0) Arka Gdynia wskoczyła na drugie miejsce w tabeli, wyprzedzając Widzewa Łódź. Nad ekipą Janusza Niedźwiedzia ma jeden punkt przewagi. Do końca sezonu pozostały cztery spotkania.
Hubert Kowalczyk27 Apr 2022 · 22:27