Plusiga: Trzecia wygrana ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Piotr Przyborowski, wikipedia
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała przed własną publicznością z MKS-em Będzin 3:0 (25:10, 25:17, 25:18) w trzeciej kolejce siatkarskiej Plusligi.

Gospodarze od samego początku pierwszego seta budowali sobie przewagę. Sam Deroo oraz Benjamin Toniutti mocno zagrywali i odrzucali zawodników gości od siatki. Oprócz dobrej gry w polu zagrywki, kędzierzynianie dokładali skuteczny blok, którym kilkakrotnie powstrzymywali swoich rywali. Pożądanego efektu nie przyniosły zmiany przeprowadzone przez Tomasza Wasilkowskiego. Szkoleniowiec MKS-u wymienił aż pięciu zawodników, lecz rezerwowi nie zdołali odwrócić losów tej partii. Miejscowi utrzymali prowadzenie i wygrali 25:10.

Początek drugiego seta był bardziej wyrównany, lecz po pierwszej przerwie technicznej ZAKSA wyszła na pięciopunktowe prowadzenie (12:7). W polu zagrywki skutecznie spisywał się Deroo, który zanotował dwa asy serwisowe. Kędzierzynianie rzadko mylili się w ataku oraz przyjęciu, a do pewnej gry w tych elementach dołożyli kilka punktowych bloków. Z biegiem czasu podopieczni Ferdinando de Giorgiego podwyższyli swoje prowadzenie i zakończyli tę partię zwyciężając 25:17.

Trzeci set przebiegał podobnie, jak poprzednie. ZAKSA od pierwszej piłki prowadziła i nie dała sobie wydrzeć wygranej. Kędzierzyńska drużyna grała skutecznie w obronie i nie popełniała błędów w ataku oraz polu zagrywki. Trener MKS-u próbował rotować składem, ale nie znalazł recepty na wygraną. Skutku nie przyniosło nawet przesunięcie środkowego Wiaczesława Baczkały na pozycję atakującego. Zwycięstwo siatkarzy prowadzonych przez włoskiego szkoleniowca mogło być większe, jednak rozluźnienie z końcówki partii spowodowało stratę kilku punktów i wygraną siedmioma "oczkami".

ZAKSA wygrała swój trzeci mecz w obecnych rozgrywkach Plusligi. Kędzierzynianie awansowali na pozycję wicelidera. Natomiast zespół z Będzina ma na swoim koncie same zaledwie jeden punkt i znajduje się w dolnej części tabeli.