Podbeskidzie Bielsko-Biała lepsze od Warty Poznań w hicie Fortuna 1. ligi

Lukasb1992, wikipedia
Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało przed własną publicznością Wartę Poznań 2:0 (1:0) w poniedziałkowym meczu 22. kolejki Fortuna 1. ligi.
Gospodarze objęli prowadzenie już w 8. minucie spotkania. Wówczas Michał Rzuchowski przyjął futbolówkę zagraną w pole karne, i skutecznie uderzył z okolicy piętnastego metra.
Goście od 44. minuty grali w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Bartosz Kieliba.
Po zmianie stron prowadzenie bielszczan powiększył Bartosz Jaroch. Obrońca w 51. minucie dopadł do piłki zagranej przez Figiela z rzutu rożnego i sfinalizował akcję pewnym strzałem.
Po tej kolejce podopieczni Krzysztofa Brede z dobokiem 43 punktów objęli pozycję lidera rozgrywek. Warta ma na koncie tyle samo "oczek" i plasuje się na drugiej pozycji.