Podział punktów w hicie Fortuna 1. Ligi! Rekord na stadionie Wisły Kraków i remis z Ruchem Chorzów [WIDEO]

Podział punktów w hicie Fortuna 1. Ligi! Rekord na stadionie Wisły i remis z Ruchem [WIDEO]
Marcin Bulanda/Pressfocus
Wisła Kraków podzieliła się punktami z Ruchem Chorzów. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.
Spotkanie to jeszcze przed pierwszym gwizdkiem przeszło do historii Fortuna 1. Ligi. Na stadionie Wisły pobito rekord frekwencji na zapleczu Ekstraklasy.
"Biała Gwiazda" podeszła do tego starcia po serii fatalnych spotkań. Podopieczni Jerzego Brzęczka przegrali cztery z pięciu poprzednich spotkań w lidze.
Wynik dzisiejszego meczu otworzył Luis Fernandez. W 26. minucie hiszpański napastnik wykorzystał rzut karny.
W 40. minucie Michał Żyro zagrał do Angela Rodadao, który nie zwlekał z oddaniem strzału. Uderzenie zostało jednak zablokowane przez jednego z obrońców.
Pod koniec pierwszej połowy Ruch stanął przed szansą doprowadzenia do remisu. Łukasz Janoszka nie wykorzystał jednak rzutu karnego.
Po godzinie gry Ruch trafił na 1:1. Mikołaja Biegańskiego pokonał Daniel Szczepan.
Wynik meczu już nie uległ zmianie. Wisła zajmuje obecnie szóste miejsce w Fortuna 1. Lidze. Ruch przewodzi ligowej tabeli.
Adam Kłos16 Sep 2022 · 22:29