Pogrom w hicie el. Ligi Mistrzów. Piękny gol Mario Goetze [WIDEO]

Youtube PSV / screen
PSV Eindhoven pokonało Galatasaray aż 5:1 (2:1) w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Dwa gole dla drużyny z Holandii strzelił Mario Goetze. Nie on był jednak największym bohaterem spotkania.
Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 2. minucie. Do siatki trafił doświadczony napastnik z Izraela, Eran Zahavi. Ten sam gracz nieco ponad pół godziny później podwyższył na 2:0 i sytuacja Galatasaray zaczęła wyglądać nieciekawie.
Nadzieje w serca tureckich kibiców jeszcze przed przerwą wlał jednak Emre Kilinc. 26-latek znalazł sposób na pokonanie golkipera PSV i było tylko 2:1.
Po przerwie na murawie istniała natomiast tylko jedna drużyna. Zahavi tym razem wystąpił w roli asystenta, a piłkę do bramki skierował Mario Goetze.
W samej końcówce gracze wicemistrza Holandii postanowili jeszcze poprawić swoją sytuację przed rewanżem. Najpierw w 84. minucie hat-tricka skompletował Zahavi, a chwilę później drugi raz do siatki trafił Goetze.
Adam Nowacki22 Jul 2021 · 07:07