Pokaz siły Atletico Madryt w walce o mistrzostwo Hiszpanii. Liderzy La Liga zmiażdżyli Eibar [WIDEO]

Screen z TV
Atletico Madryt w najlepszy możliwy sposób odpowiedziało na ostatnie wpadki i znów powiększyło przewagę nad Realem oraz FC Barceloną. Podopieczni Diego Simeone robili Eibar - na własnym boisku wygrali aż 5:0.
Jeszcze niedawno "Rojiblancos" kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa i mieli bardzo dużą przewagę w tabeli ligi hiszpańskiej. Później drużyna wpadła jednak w kryzys. W ostatnich jedenastu kolejkach wygrywała tylko czterokrotnie.
W efekcie Atletico miało przed obecną kolejką zaledwie jeden punkt więcej od Realu Madryt i o dwa "oczka" wyprzedzało FC Barcelonę. Dziś zwycięstwo z Eibarem, jednym z głównych kandydatów do spadku, było dla gospodarzy po prostu obowiązkiem.
W jego odniesieniem "Los Colchoneros" nie mieli problemu. Obrona gości kompletnie posypała się pod koniec pierwszej oraz na początku drugiej połowy.
Jeszcze przed przerwą dubletem popisał się Angel Correa. Argentyńczyk najpierw wykorzystał dogranie Hectora Herrery, później obsłużył go Yannick Carrasco.
Na początku drugiej części spotkania gospodarze dodatkowo potwierdzili swoją przewagę. Osiem minut gry wystarczyło im, aby Carrasco oraz Marcos Llorente wpisali się na listę strzelców.
To właśnie do tej dwójki należała zresztą ostatnia bramkowa akcja w tym spotkaniu - w 68. minucie Belg dograł do Hiszpana, który ustalił wynik na 5:0, przyjmując sobie piłkę w polu karnym i oddając błyskawiczny strzał.
Dzięki wygranej Atletico znów ma cztery punkty przewagi nad Realem Madryt, a także pięć nad FC Barceloną. "Królewscy" będą mogli odpowiedzieć rywalom dziś wieczorem, gdy zmierzą się z Getafe.
Maciej Pietrasik18 Apr 2021 · 18:06