Polityczny skandal podczas meczu Ligi Europy. Spotkanie przerwano [WIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Mecz fazy grupowej pomiędzy Dudelange a Karabachem Agdam został przerwany w pierwszej połowie.
Starcie zakłócono przy prowadzeniu przyjezdnych 2:0. Nad boiskiem zaczął latać z dron z podwieszoną flagą Górskiego Karabachu - terenu od lat będącego kością niezgody między Azerbejdżanem i Armenią.
Formalnie znajduje się on na terytorium pierwszego z wymienionych państw, lecz jest zamieszkany niemal wyłącznie przez Ormian, którzy też sprawują nad nim nieformalną kontrolę.
Konflikt o Górski Karabach toczy się już od ponad 30 lat. Sam klub - Karabach Agdam - pochodzi z miasta zniszczonego doszczętnie w wyniku tego sporu. Obecnie jest ono opustoszałe, a zespół swoje mecze rozgrywa w Baku.
Piłkarze Karabachu odmówili dalszej gry. Drona początkowo próbowali strącić sami piłkarze... kopiąc w niego piłkę. Ostatecznie udało się go usunąć, a spotkanie wznowiono po ponad 15 minutach.
Starcie zakończyło się wynikiem 4:1 dla gości.
Maciej Ziętarek04 Oct 2019 · 07:14
Źródło: Własne