Polka mistrzynią Europy w biegu maratońskim! Aleksandra Lisowska zapisała się w historii [WIDEO]

Mistrzostwa Europy w Monachium rozpoczęły się od wielkiego sukcesu. Aleksandra Lisowska zdobyła złoty medal w biegu maratońskim, a Polki drużynowo sięgnęły po brąz.
Lisowska znakomicie wystartowała w dzisiejszych zawodach. 31-latka prędko objęła prowadzenie, przewodząc grupie, która urwała się od reszty peletonu.
Lisowska biegła równym, ale niezwykle szybkim tempem. Nasza reprezentantka cały czas utrzymywała się w czołówce, kilkukrotnie wymieniając się pierwszym miejscem z pozostałymi zawodniczkami. Na siedem kilometrów przed końcem czołowa grupa składała się z sześciu biegaczek. Rywalki Lisowski z czasem zaczęły słabnąć.
Na trzy kilometry przed metą Polka przypuściła atak, wyprzedzając rywalki o kilkanaście dobrych metrów. Lisowska wypracowała sobie najpierw ośmiosekundową, później nawet czternastosekundową przewagę nad drugą zawodniczką.
Nikt już nie zdołał dogonić polskiej maratonki. Lisowska jako pierwsza wbiegła na metę z czasem 2:28:36.
Po raz pierwszy w historii Polka zdobyła medal na królewskim dystansie podczas mistrzostw Europy. Co najpiękniejsze, od razu jest to złoty "krążek".
Co więcej, Polska zdobyła również brązowy medal, biorąc pod uwagę wyniki drużynowe. Angelika Mach zajęła 19. miejsce z czasem 2:35:03, a Monika Jackiewicz przybiegła na metę jako 26. z czasem 2:37:15. Łącznie szybciej od Polek pobiegły jedynie Niemki i Hiszpanki.
Adam Kłos15 Aug 2022 · 13:03