Polki przegrały w półfinale turnieju kwalifikacyjnego do IO 2020! Prawdziwy horror w czwartym secie [WIDEO]

CEV
Polskie siatkarki przegrały z tureckimi zawodniczkami w półfinale turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio, który rozgrywany jest w holenderskim Apeldoorn. Turczynki w niedzielnym finale zmierzą się z Niemkami.
Spotkanie z Turcją było niezwykle zacięte. Pierwszy set przez długi czas to walka punkt za punkt. Polki wywalczyły niewielką przewagę tuż przed drugą przerwą techniczną. Ostatecznie wygrały tę partię 25:19.
Drugi set to okres meczu, w którym przewagę zyskały Turczynki. Nasze siatkarki w pewnym momencie przegrywały już 15:20, a ostatecznie uległy 18:25.
W trzecim secie Polki tuż po pierwszej przerwie technicznej ruszyły do ataku. Wypracowały kilka punktów przewagi, którą następnie utraciły. Po nerwach w końcówce partii górą były Polki - 25:23.
W czwartym secie Polki odrobiły kilka punktów straty i doprowadziły do wyniku 23:23. Końcówka była niezwykle zacięta. Polki miały pięć piłek meczowych, ale ostatecznie uległy 30:32.
W piątym secie obie drużyny grały tak, jakby czwarty w ogóle się nie skończył - punkt za punkt. Stan ten trwał do wyniku 9:9. Następnie nastąpiła seria punktowa po stronie Turczynek i było już 9:12, a następnie 11:14. Ostatecznie Polki przegrały 11:15.
Przed Turczynkami gra w finale. W nim zmierzą się z Niemkami, które w drugim półfinale pokonały faworyzowane gospodynie turnieju, Holenderki. W Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zagrają jedynie zwyciężczynie turnieju.
Polska - Turcja 2:3 (25:19, 18:25, 25:23, 30:32, 11:15)
Mateusz Jagniaciak11 Jan 2020 · 23:24
Źródło: własne/Twitter