Polscy koszykarze przegrali w eliminacjach Eurobasketu. Izrael lepszy o sześć punktów

Andrzej Romański / PZKosz
Polscy koszykarze nie zapewnili sobie jeszcze awansu do mistrzostw Europy. Biało-czerwoni przegrali z Izraelem 72:78.
Oba zespoły zaczęły mecz bardzo nerwowo. Lepsi w pierwszej kwarcie byli jednak Polacy, którzy zakończyli ją z dwoma punktami przewagi (18:16). W drugiej odsłonie dołożyli rywalom jeszcze pięć oczek, ale szybko wszystko roztrwonili. Biało-czerwoni przestali trafiać - przez nieco ponad pół kwarty zdobyli tylko dwa punkty z gry! Do przerwy przegrywali 32:41.
Także trzecia kwarta zakończyła się porażka nerwowo grających Polaków. Biało-czerwoni część strat odrobili w ostatniej części gry. Ich nadzieje zabił Guy Pnini, który na 40 sekund przed końcem trafił za trzy. Izraelczycy dzięki temu odskoczyli na cztery punkty - to okazało się kluczowe dla losów meczu.
Przez porażkę Polacy nie zapewnili sobie jeszcze awansu do Eurobasketu. Są jednak blisko tego osiągnięcia - powinni przypieczętować je w lutym.
Polska - Izrael 72:78
Polska: Mateusz Ponitka 23, Michał Sokołowski 15, Damian Kulig 11, Michał Michalak 9, Łukasz Koszarek 5, Aaron Cel 5, Kamil Łączyński 2, Dominik Olejniczak 2, Adam Hrycaniuk 0, Łukasz Kolenda 0, Jarosław Zyskowski 0, Karol Gruszecki 0.
Marcin Karbowski30 Nov 2020 · 19:08
Źródło: TVP Sport, Sportowe Fakty