Polscy siatkarze się rozpędzają! Japonia pokonana bez straty seta. Ćwierćfinał jest już pewny

Rafał Oleksiewicz / Press Focus
Autor: Marcin Karbowski 30 lip 2021 | 09:01
Kolejne zwycięstwo polskich siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Tym razem biało-czerwoni wygrali z Japonią 3:0.
Pierwsza partia była zacięta. Co prawda w jej środkowej fazie Polacy mieli już trzy punkty przewagi, ale gospodarze zdołali odrobić straty. W końcówce mogli nawet wyjść na prowadzenie 20:19, ale nie wykorzystali kontry. Punkt dla Polaków zdobył w tej akcji Śliwka.
Kluczowa była następna wymiana, gdy jeden z Japończyków chybił w ataku. Biało-czerwoni nie zmarnowali przewagi - seta atakiem zakończył Leon.
W drugim secie Polacy szybko zbudowali dużą przewagę. Pięć punktów z rzędu dało im prowadzenie 9:5, a kolejne skuteczne akcje - nawet 15:9.
Nerwów jednak nie zabrakło. Japończycy walczyli dzielnie i niewiele brakowało, a doprowadziliby do remisu. Przewaga Polaków spadła do dwóch punktów, ale końcówka znów była ich. Dwie dobre akcje Śliwki dały nam spory komfort i aż cztery piłki setowe. Wykorzystaliśmy drugą po potężnym ataku Leona.
Najtrudniejszy dla reprezentacji Polski był trzeci set. Inicjatywę mieli w nim Japończycy, którzy odskoczyli na dwa punkty. Polacy doprowadzili do wyrównania dopiero w samej końcówce seta - najpierw Leon wykończył atak, a po chwili kropnął z zagrywki. Było 20:20.
Prowadzenie objęliśmy po świetnym serwisie Bieńka. Japończycy przyjęli go na naszą stroną siatkę, a czujnie przy siatce zachował się Kochanowski, który zdobył punkt na 22:21.
Polacy zakończyli mecz przy drugiej okazji. Decydujący mecz dał nam podwójny blok Bieńka i Kurka.
Japonia - Polska 0:3 (22:25, 21:25, 24:26)

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1500 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, oraz 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 22

30 lip 2021 | 09:07
na spokojnie, jeszcze Kanada i ćwierćfinał. Dobra jakość meczu cieszy. Mam nadzieję, że w decydującym starciu nie zdarzy się taki przestój jak teraz, że oddajemy seta a w przypadku meczu z Iranem, cały mecz
0
na spokojnie, jeszcze Kanada i ćwierćfinał. Dobra jakość meczu cieszy. Mam nadzieję, że w decydującym starciu nie zdarzy się taki przestój jak teraz, że niemal oddajemy seta a w przypadku meczu z Iranem, cały mecz
30 lip 2021 | 09:40
0
Japierdole ile blędów w zagrywce nasi zrobili to jest masakra
30 lip 2021 | 09:11
0
Bardzo dobry mecz w wykonaniu naszych. Brawo Polacy. Cwiercfinal jest juz pewny.
30 lip 2021 | 09:44
0
Kurek tym razem przeciętnie niektóre akcję w ataku bardzo dobrze a w niektórych albo często podbijany albo często blokowany z 3 albo 4 razy poza tym to jest trochę wstyd że gość co mierzy 2,05 cm a blokują go typy po 1,90 w 3 secie nie wiem czy to wynika już ze zmęczenia turniejem.Bieniek w końcówce prawie przegrał nam seta i zrobił nam nerwówke ale ogóle dobrze grał dobra gra blokiem zdobył chyba z 4 albo 5 punktów w tym elemencie.Kochanowski solidnie ale nie genialnie,Leon najlepszy z naszych dobra w ataku i świetnie serwisy po 120,125 km/h, Śliwka przeciętnie, Kaczmarek kozak wszedł w mecz w ważnym momencie i zjebał serwis ale na szczęście bez konsekwencji , to co najbardziej razi w oczy to ilość psutych serwisów w trzecim secie to chyba oddali z 7 albo 8 punktów w tym elemencie rywalom.Brawa dla Japończyków za walkę ale ten Nishikawa to jest przez kot chlop taki malutki ledwie 1,86 cm wzrostu a jaki wyskok, szybkość, dynamika i pierdolnięcie ma w ręce.Mam nadzieję że wygrają z Kanadą i powinni.
30 lip 2021 | 10:18
0
To, że Kurka blokują nie zawsze oznacza, że źle atakuje. Duże znaczenie ma to, jaką piłkę i na jakiej wysokości dostaje od rozgrywającego. Wzrost ma tutaj znaczenie, ale nie zawsze jest decydujący.
30 lip 2021 | 09:05
0
Świetny mecz naszych reprezentantów. Lecimy po złoto!
30 lip 2021 | 10:20
0
Świetny mecz? Chyba oglądaliśmy inne spotkania! To był bardzo słaby mecz bardzo słanba zagrywka, Kurek nie wszedł w mecz ,to była męczarnia! Jak z taką formą trafimy na Rosjan to nas rozjadą!
30 lip 2021 | 10:33
0
A to ile zjebali serwisów w trzecim secie to się w pale nie mieści, można zjebac max dwie,trzy serwisy w jednym secie ale nie 7,8 albo 9.Uratowało nas tylko to że w bloku mamy wyższych zawodników i atomowe serwisy Leona.Drzyzga po raz kolejny nie zagrał jakiegoś szałowego meczu ale tragedii nie też nie było.
30 lip 2021 | 10:24
0
Trzeba przyznać że ta nasza grupa jest dużo słabsza od tej drugiej. Gdy byśmy byli na miejscu np. Francji o awans było by dużo trudniej. Rusy ,Brazylia,USA,Aegentyna grają naprawde świetną siatke widać rużnice jak się ogląda ich mecze.
30 lip 2021 | 10:38
0
Trzeba przyznać że mamy słabą grupę.. Przydałoby się starcie z lepszym zespołem.. Żeby potem zdziwienia nie było..
30 lip 2021 | 09:32
0
Świetny mecz Bieńka, a swoją grę przypieczętował blokiem przy piłce meczowej. Wcześniej zawahanie Śliwki przy akcji, w której chyba 3 czy 4 razy piłkę zbijali Leon i Kurek, omal niem pozbawiło nas zwycięstwa w secie. Do Śliwki jakoś nie mogę się przekonać, mimo, że to sympatyczny chłopak. To może być ''języczek u wagi'' w meczach z trudniejszym rywalem. Leon wnosi do tej drużyny bardzo dużo jakości, punktuje w decydujących momentach, nie pęka.
Cieszy dobra forma całej drużyny, dzisiaj wyglądało to już naprawdę dobrze.
30 lip 2021 | 11:36
0
Polska maszyna się budzi przewiduje złoto i ani jednej porażki do końca turnieju
0
Te problemy z koncentracją to się jeszcze nie raz zemści ,Kubiak i Kaczmarek jak dla mnie nie potrzebnie dostali powołanie na igrzyska
31 lip 2021 | 18:59
0
Jak trafią na Ruskich,albo Brazylie to bedzie tyle ich olimpiuady.
0
Po pierwsze nie 8 wygranych, 4 remisy i 1 porazka bo to daje 13 spotkan... tylko 7 wygranych 4 remisy i porazka.
Po drugie nie jestesmy najlepsi tylko albo az na piatym miejscu...
1. Hiszpania 2.857 i kolejno 2-4 Anglia, Wlochy, Niemcy 2.285 pozniej 5 Polska 2.250
Pozdrawiam.
30 lip 2021 | 09:58
0
ZKanada wystarczy przegrana 3:1 przy odpowienio małych pkt strat w posdzczególnychg setach. Myślę, że to 3:1 będzie,ale dla naszych
30 lip 2021 | 13:35