Polscy siatkarze w ćwierćfinale Mistrzostw Europy! Znakomity Wilfredo Leon, Hiszpanie bez szans

Piotr Drabik, wikipedia
Polscy siatkarze pewnie ograli 3:0 Hiszpanów w 1/8 finału Mistrzostw Europy i awansowali do ćwierćfinału turnieju.
Po przejściu jak burza przez rozgrywki grupowe, reprezentanci Polski w fazie pucharowej trafili na Hiszpanów. Siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego wyszli z grupy z ostatniego miejsca premiowanego awansem, po tym jak w ostatnim spotkaniu pokonali Niemców. Dziś jednak nie mieli żadnych szans z fenomenalnie dysponowanymi Polakami.
W pierwszym secie podopieczni Vitala Heynena szybko wyszli na prowadzenie, wypracowali przewagę i bez problemu utrzymali ją aż do ostatniego punktu. Zagrywką imponował Wilfredo Leon. Set zakończył się wynikiem 25:18 dla Polski.
Obraz meczu nie uległ zmianie w drugim secie. Polacy prowadzili 8:3, następnie Hiszpanie zbliżyli się na trzy punkty, ale od stanu 10:7 rozpoczął się pokaz prawdziwej siły naszej reprezentacji. Leon i spółka wygrali 25:14.
W ostatnim secie biało-czerwoni udowodnili swoją wyższość nad przeciwnikami. Ani przez moment nie było realnego zagrożenia straty przewagi, którą nasi siatkarze wypracowali na początku, wychodząc na prowadzenie 8:2. Ostatecznie Polacy triumfowali 25:16, wręcz zmiatając Hiszpanów z parkietu i odnosząc zasłużone, efektowne zwycięstwo 3:0.
W ćwierćfinale Polacy zagrają z Niemcami. Nasi zachodni sąsiedzi ograli 3:1 Holendrów. Mecz o awans do strefy medalowej odbędzie się w poniedziałek, 23 września.
Polska - Hiszpania 3:0 (25:18, 25:14, 25:16)
Tomasz Bratkowski21 Sep 2019 · 21:16
Źródło: własne/twitter