Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Polscy siatkarze wygrali pierwszy mecz na mistrzostwach Europy. Nie obyło się bez problemów

Reprezentacja Polski w siatkówce
Źródło zdjęcia: pzps.pl

Reprezentacja Polski wygrała w pierwszym meczu na ME w siatkówce. Biało-czerwoni pokonali Estonię 3:1.

Pierwszy set padł łupem podopiecznych Vitala Heynena. Polacy szybko wypracowali przewagę, po bloku duetu Kłos-Drzyzga było 6:4, zaś po atakach Śliwki i Szalpuka zrobiło się 15:11. W końcówce partii Estończycy odpowiedzieli za sprawą Markusa Keela, który posłał dwa asy serwisowe, ale to było za mało, by zagrozić naszym siatkarzom. Kapitalny atak Konarskiego zamknął tę część gry.

Reprezentacja Estonii znakomicie otworzyła kolejnego seta, odskakując na trzy punkty. Gdy potężną zagrywkę zaprezentował Ardo Kreek, na tablicy wyników pojawił się rezultat 8:4. Polacy ocknęli się, gdy na boisku pojawił się Michał Kubiak, który mocnym serwisem doprowadził do remisu - 13:13. Przy stanie 21:21 Kreek popisał się znakomitym blokiem, po chwili Bieniek ze środka trafił w siatkę. Mistrzowie świata odrobili stratę, ale w kluczowych momentach Estończycy pokazali moc na zagrywce i wygrali 25:27.

Estończycy w trzeciej partii nie spuszczali z tonu, znów szybko wychodząc na prowadzenie 3:6. Po chwili skutecznie w bloku zagrali Kubiak i Nowakowski i był remis. Obie ekipy toczyły walkę punkt za punkt. Końcówka należała do Polaków. Blok Nowakowskiego i ataki Szalpuka oraz Kubiaka dały nam wygraną 25:22.

W kolejnym secie biało-czerwoni dopełnili formalności, w ataku imponował Szalpuk, na zagrywce szalał Bieniek i w efekcie nasi siatkarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszym meczu na ME.

W najbliższych dniach nasza kadra rozegra kolejne spotkania z Holandią, Czechami, Czarnogórą i Ukrainą.

Polska - Estonia 3:1 (25:22, 25:27, 25:22, 25:17)

+9
Estonia brała kiedyś przykład z nas. Widać na dobre im to wychodzi bo ciekawie grają. Co do meczy to była formalność. najważniejszy mecz w niedzielę.
13 wrz 2019 | 19:56
+9
Dobrze, że gorszy moment przyszedł na początku, a nie w ćwierćfinale.
13 wrz 2019 | 19:49
Estonia serio bardzo ładnie grała, ciekawy zespół, ale na Mistrzów Świata nie ma mocnych !!! XD
+15
Estonia serio bardzo ładnie grała, ciekawy zespół, asami troszeczkę namieszali, ale na Mistrzów Świata nie ma mocnych !!! XD
+24
Brawo za zwycięstwo.Brawo Kubiak za pogoń w drugim secie od stanu 8:13 do 14:13. Prawdziwy kapitan. Ale zastanawia mnie jedno, czemu nie mamy silnej, odrzucającej zagrywki?
13 wrz 2019 | 19:00
+38
Ta Estonia to całkiem niezły team
13 wrz 2019 | 19:05
+19
Często słabe zespoły wchodzą na wysoki poziom w meczach z mistrzami świata czy Europy.
13 wrz 2019 | 18:59