Polska w Final Four Ligi Narodów! Biało-czerwoni zdemolowali rywali

Pressfocus/Adam Starszyński
Autor: Adam Kłos 22 cze 2021 | 16:46
Polska odniosła kolejne zwycięstwo w tegorocznej Lidze Narodów. Nasi siatkarze w trzech setach rozbili Iran i awansowali do Final Four.
Vital Heynen postawił dziś na następującą szóstkę: Piotr Nowakowski, Maciej Muzaj, Grzegorz Łomacz, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski i Bartosz Bednorz.
Biało-czerwoni doskonale weszli w mecz, zdobywając pięć punktów z rzędu. Przed pierwszą przerwą techniczną wynik brzmiał 8:4. Początkowe problemy Irańczyków w ataku w połączeniu ze świetnymi blokami Muzaja sprawiły, że Polacy w pewnym momencie wypracowali siedmiopunktową przewagę.
Rywale zdołali nieco zmniejszyć straty, ale w końcu Śliwka zakończył seta asem serwisowym. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:20.
Identycznym rezultatem zakończył się także drugi set. Tym razem przez długi czas utrzymywał się wynik remisowy. Pod koniec seta Polacy jednak zanotowali serię udanych akcji. Najpierw skutecznie atakowali Bednorz i Śliwka, później po emocjonującej wymianie punkt zdobył Kaczmarek, a cały set zakończył się skutecznym blokiem biało-czerwonych.
Trzeci set, tak jak pierwszy, rozpoczął się od serii punktowej polskich zawodników. W tej części meczu obudził się Nowakowski, który kończył większość naszych akcji. Irańczycy nie potrafili znaleźć odpowiedzi na kolejne zagrania polskich siatkarzy. Przy stanie 22:13 trener naszych rywali zdecydował się wziąć przerwę. Wskazówki na niewiele się zdały i biało-czerwoni wygrali seta do 16.
Tym samym Polska wywalczyła awans do Final Four Ligi Narodów. Wcześniej awans do tej fazy rozgrywek zapewnili sobie Brazylijczycy. Jutro ekipa Vitala Heynena zagra jeszcze z Francją.
Polska - Iran 3:0 (25:20, 25:20, 25:16)

2720 PLN

600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

ETOTO
2500 PLN

1500 PLN od pierwszej wpłaty i dodatkowo 1000 PLN w bonusach i freebetach

Dyskusja 32

22 cze 2021 | 16:50
0
Dobre przetarcie będzie przed olimpiada.
0
Między topową 7, a drużynami z następnych miejsc jest ogromna przepaść w jakości. Porównując siatkówkę do piłki nożnej to jakby drużyny z TOP 7 rankingu FIFA lały w każdym meczu te z miejsc 8-16 po 6:0.
22 cze 2021 | 17:24
0
I tak by było gdyby piłka była bardziej otwartą grą. A tak cieniasy się bunkrują i wcale nie tak łatwo wlepić im 6 bramek choć czasem się udaje. I cóż, w piłce też jest wąska elita i szeroka armia cieniasów, jak w siatce.
22 cze 2021 | 17:33
0
No ale nie ma aż takiej różnicy w czołówce. A tu widzisz nie grają ekipy pokroju Litwy, Estonii itp. tylko 16 najlepszych drużyn świata a wyglądają przy czołowych drużynach jak paralitycy
0
Nie no ten Kłos to nie ogląda chyba meczów tylko patrzy na statystyki tak samo pisał jak graliśmy z Kanadą .. to był tragiczny mecz Polaków ale dobrze że Irańczycy zagrali jeszcze gorzej.. powtarzam jeszcze raz dominacja to była z Bułgarią i Australią
22 cze 2021 | 17:57
0
Heynen już wszystko sprawdził i teraz oby po końcowy triumf!!!
22 cze 2021 | 18:00
0
Autor newsa chyba meczu nie oglądał. Strasznie się Polacy momentami męczyli. Aż źle się to oglądało. Bednorz zapomina na 100% o wyjeździe na igrzyska. Muzaj zresztą też.
23 cze 2021 | 11:12
0
Oni zadko zawodza... nie to co nasi piekarze....
22 cze 2021 | 20:19
0
Brawo nasi brawa wielkie brawa 💪😜
22 cze 2021 | 17:20
0
2gim składem na odwiecznego rywala, golimy ich jak kozy. Heynen Disrespect mode. Jakby tam Kubiak Kurek grał to by ich roznieśli w tej formie.
22 cze 2021 | 18:22
0
My drugim składem, a oni chyba nawet trzecim...
Szkoda ze nie zagrali Kubiak i Kurek ale pewnie zagrają z nimi na olimpiadzie i znów będzie ostro. Brawo Polacy za awans. Heynen ma duzi ból głowy kogo zabrać na igrzyska.
0
Szkoda ze nie zagrali Kubiak i Kurek ale pewnie zagrają z nimi na olimpiadzie i znów będzie ostro. Brawo Polacy za awans. Heynen ma duży ból głowy kogo zabrać na igrzyska.
23 cze 2021 | 06:22
0
Brawo Polacy!... jesteście jedyną nadzieją na medal na Olimpiadzie w grach zespołowych!
22 cze 2021 | 16:55
0
Bardzo słaby mecz, szkoda Bednorza, fatalny występ. Spotkanie do zapomnienia.
0
Nikogo ten sport dla polaczków nie obchodzi, co to gówno robi na głównej? Teraz liczy sie tylko euro euro euro
22 cze 2021 | 17:25
0
Myślisz że Ty kogoś obchodzisz? XD
22 cze 2021 | 18:23
0
Nie, dlatego nie ma o mnie artykulu na glownej polski zwierzu co wy tam czytac nie umiecie XDD??
0
Po długości nóg oceniając, to całkiem możliwe ;)
22 cze 2021 | 17:27
0
Dziś grały uberorły, jutro zagrają orzełki. Przy czym jak będzie np. 1 :1 to dla 90% kibiców będą gownem, co będziemy mogli zaobserwować chociażby na tym forum XD