Polska wygrała z Walią w ostatniej kolejce Ligi Narodów! Gol Karola Świderskiego na wagę zwycięstwa [WIDEO]

Mike Jones/Pressfocus
Reprezentacja Polski udanie zakończyła tegoroczne zmagania w Lidze Narodów. Podopieczni Czesława Michniewicza wygrali 1:0 z Walią.
Już w 2. minucie Piotr Zieliński mógł dojść do groźnej sytuacji. Sędziowie przerwali jednak grę, ponieważ wcześniej Robert Lewandowski był na pozycji spalonej. W 7. minucie znów zrobiło się groźnie pod bramką Walii. Wayne Hennessey na raty złapał piłkę, uniemożliwiając Karolowi Świderskiemu dojście do pozycji strzeleckiej.
Walijczycy od pierwszego gwizdka grali bardzo twardo. Już w pierwszym fragmencie spotkania po starciach z rywalami ucierpieli Zieliński. Kamil Glik i Nicola Zalewski. Arbiter pozwalał na brutalną grę, unikając pokazywania żółtych kartek.
W 19. minucie "Zielu" bardzo dobrym podaniem uruchomił Szymona Żurkowskiego. Pomocnik Fiorentiny jednak nie zdołał odpowiednio podprowadzić piłki pod bramkę Walii i cała akcja spaliła na panewce.
Pierwszy celny strzał w tym meczu oddał Robert Lewandowski. Hennessey poradził sobie z próbą kapitana reprezentacji Polski, który uderzył głową po centrze Zielińskiego z rzutu wolnego.
W 32. minucie Wojciech Szczęsny zanotował dwie udane interwencje po zagraniach Daniela Jamesa, który urwał się polskim defensorom. Chwilę później Grzegorz Krychowiak na własne życzenie zarobił żółtą kartkę. Defensywny pomocnik zanotował niecelne podanie, przez co musiał przerwać faulem kontratak Walii.
Pod koniec pierwszej połowy było bardzo blisko tego, aby Hennessey strzelił gola samobójczego po złym przyjęciu piłki. Golkiper w ostatniej chwili wybił futbolówkę sprzed linii bramkowej. Później Polska miała szczęście, że piłka po strzale Brennana Johnsona nie wpadła do siatki, tylko po rykoszecie minęła bramkę Szczęsnego. Do przerwy utrzymał się wynik 0:0.
Wynik w 58. minucie otworzył Karol Świderski. Napastnik wykorzystał bardzo dobrą asystę Roberta Lewandowskiego i strzelił swojego ósmego gola w seniorskiej kadrze.
Walia ruszyła do odrabiania strat. Na kwadrans przed końcem meczu Wojciech Szczęsny popisał się kapitalną interwencją, ratując Polskę przed stratą gola. W kolejnych akcjach golkiper również potrafił przewidywać intencje Walijczyków. W doliczonym czasie gry Gareth Bale był bliski zdobycia bramki, ale na szczęście trafił w poprzeczkę.
Ostatecznie Polska wygrała 1:0. Tym samym nasi reprezentanci utrzymali się w najwyższej dywizji Ligi Narodów. Co więcej, biało-czerwoni zapewnili sobie miejsce w pierwszym koszyku przed eliminacjami mistrzostw Europy.
Adam Kłos25 Sep 2022 · 22:40