Polska z brązowym medalem Ligi Narodów! Włosi bez szans w meczu o trzecie miejsce!

Polscy siatkarze zajęli trzecie miejsce w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Biało-czerwoni w meczu o brązowy medal wygrali z Włochami 3:0.
Pierwszy set był wyrównany tylko na początku. Polacy po autowym ataku Semeniuka przegrywali 2:4, ale bardzo szybko wzięli się do roboty. W środkowej fazie partii punkty zdobywali seriami - od stanu 10:9 szybko doprowadzili do 16:10.
Biało-czerwoni grali pewnie w każdym elemencie: ataku, bloku, obronie i na zagrywce. W tej ostatniej znakomicie sprawdził się rezerwowy Karol Butryn.
Włosi nie potrafili znaleźć recepty na naszą grę. Efekt? Polacy wygrali bardzo wysoko - aż 25:16.
Drugi set zaczął się źle dla biało-czerwonych. Po autowym ataku Kurka przegrywali już 2:6. Na szczęście Polacy potrafili sprawnie odrobić straty. Pomogli im w tym gospodarze - dwa razy z rzędu w ataku nie trafił Romano. Później asa serwisowego na wagę remisu 11:11 posłał Kurek.
Już do końca drugi set był zacięty, a wynik oscylował w okolicach remisu. Kluczowe dla rozstrzygnięcia okazało się wejście Bieńka na zagrywkę - dzięki jego bombie Polacy objęli prowadzenie 23:22. Po chwili Bieniek kropnął jeszcze raz - i tym razem gospodarze nie poradzili sobie z przyjęciem. 24:22!
Włosi obronili jeszcze jedną piłkę setową. Z drugą nie dali sobie rady. Kurek skutecznie zaatakował na 25:23.
Trzeci set rozstrzygnął się w środkowej fazie gry. Polacy po kolejnym asie serwisowym Bieńka wyszli na prowadzenie 16:13. Trzy punkty zapasu okazały się wystarczające do tego, by dowieźć zwycięstwo w secie i całym meczu. Po kapitalnym ataku Semeniuka z drugiej linii biało-czerwoni zwyciężyli w ostatniej partii 25:20.
Włochy - Polska 0:3 (16:25, 23:25, 20:25)
Marcin Karbowski24 Jul 2022 · 19:34