Popis polskich siatkarzy w Lidze Narodów! Niemcy nie mieli żadnych szans [WIDEO]

Kolejne zwycięstwo polskich siatkarzy w Lidze Narodów. Tym razem "Biało-Czerwoni" pokonali Niemców. Dokonali tego w trzech setach.
Podopieczni Vitala Heynena znakomicie spisują się w rozgrywkach Ligi Narodów. Do starcia z Niemcami przystępowali z 9 zwycięstwami i 2 porażkami na koncie.
Selekcjoner do boju w Rimini posłał następujący skład: Nowakowski, Kurek, Leon, Drzyzga, Kubiak, Kochanowski i Zatorski (libero).
Polacy od pierwszych piłek zaczęli wypracowywać sobie przewagę. Po ataku Kochanowskiego ze środka było 9:7, a po zbiciu Kurka prowadzenie urosło do czterech "oczek". Niemcy nie złożyli broni i doprowadzili do wyrównania. Ostatnie słowo w tej partii należało jednak do "Biało-Czerwonych", którzy po ataku rywali w antenkę wygrali 25:22.
Kolejnego seta znów lepiej zaczęli Polacy. Zrobiło się 6:4, gdy Nowakowski obił blok rywali. Potem do głosu doszli rywale. Doprowadzili do stanu po 14. Na więcej nie było ich jednak stać. Polacy włączyli piąty bieg.
Potężna zagrywka Kubiaka i ataki Leona oraz Kurka dały nam aż sześciopunktową przewagę. Ostatecznie "Biało-Czerwoni" zamknęli seta wynikiem 25:19.
Trzecia partia okazało się ostatnią. Niemcy zawodzili na zagrywce. Polacy nie zatrzymywali się i punktowali bezradnych rywali. Kubiak obijał ręce rywali (10:6), w bloku pokazał się Kurek (14:7), a po skosie nie do zatrzymania był Leon (16:10). Polacy trzeciego seta wygrali 25:20.

Polska - Niemcy 3:0 (25:22, 25:19, 25:20)