Popisowy triumf Realu Madryt! Spektakl Benzemy i Viniciusa, wymarzony debiut Camavingi [WIDEO]

Real Madryt rozbił Celtę Vigo, wygrywając 5:2. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Carlo Ancelottiego wskoczyli na fotel lidera La Liga.
"Królewscy" po raz pierwszy od półtora roku zagrali na Santiago Bernabeu. Pierwszą bramkę po powrocie zdobyli jednak rywale.
W 4. minucie błędy popełnili Miguel Gutierrez i Casemiro. Piłka znalazła się pod nogami Santiego Miny, który z zimną krwią wykończył akcję.
Kilkadziesiąt sekund po bramce Celty piłkarze Realu domagali się odgwizdania rzutu karnego za rzekome zagranie ręką Nestora Araujo. Arbiter nie przychylił się do protestów gospodarzy.
W kolejnych minutach golkipera z Vigo próbowali zaskoczyć Vinicius i Eden Hazard. Do remisu doprowadził jednak Karim Benzema.
Po dwóch kwadransach Real znów dał się zaskoczyć. Iago Aspas wykorzystał miejsce na prawym skrzydle, przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, po czym obsłużył w polu karnym Franco Cerviego. Napastnik Celty oddał efektowny strzał piętą, ale trafił w słupek. Po dobitce wyprowadził zespół z Vigo na prowadzenie.
Druga połowa rozpoczęła się od kolejnego trafienia Karima Benzemy. Francuz wykorzystał centrę Miguela Gutierreza i skompletował dublet.
Real poszedł za ciosem i w 55. minucie objął prowadzenie za sprawą Viniciusa. Brazylijczyk zanotował już czwarte trafienie w tym sezonie ligowym.
W drugiej połowie oficjalny debiut w barwach "Los Blancos" zanotował Eduardo Camavinga. Francuz już po kilku minutach wpisał się na listę strzelców.
Wynik meczu ustalił Karim Benzema. W 87. minucie napastnik wykorzystał rzut karny wywalczony przez Viniciusa. Real wygrał 5:2, dzięki czemu awansował na pierwsze miejsce w lidze.
Adam Kłos12 Sep 2021 · 22:51