Porażka Borussii Dortmund w hicie Bundesligi. Trzy punkty zostały w Leverkusen [WIDEO]

Bayer Leverkusen wygrał w hicie Bundesligi z Borussią Dortmund. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 (1:0).
Ekipa BVB wciąż nie może wyrwać się z kryzysu. W Dortmundzie zmieniono trenera, ale efektów póki co nie widać. Co prawda Borussia 9 stycznia wygrała z RB Lipsk, ale później tylko zremisowała z Mainz, dziś zaś nie dała rady "Aptekarzom".
Wynik spotkania otworzył w 14. minucie Diaby, który dostał górną piłkę od Baileya i pokonał Romana Buerkiego. W 24. minucie przyjezdni mogli wyrówna. Z piłką minęło się jednak trzech graczy BVB.
Stroną przeważającą byli jednak "Aptekarze". Brakowało im jednak skuteczności, by dobić rywali. To zemściło się po przerwie.
W 67. minucie było już 1:1. Bender źle wybił piłkę, przechwyt zaliczył Brandt, który zdecydował się na uderzenie z dystansu. W efekcie pokonał Hradecky'ego.
Trzy punkty ostatecznie zostały w Leverkusen. Na 10 minut przed końcem swoją znakomitą postawę przypieczętował Wirtz, który strzałem w pełnym biegu pokonał Buerkiego.
Daniel Makarewicz19 Jan 2021 · 22:25