Porażka Hurkacza w pierwszej rundzie. Polak nie dał rady na kortach trawiastych

Mai Groves / shutterstock.com
Autor: Adam Kłos 15 cze 2021 | 16:05
Hubert Hurkacz odpadł w pierwszej rundzie turnieju ATP w niemieckim Halle. Polaka na nawierzchni trawiastej w dwóch setach pokonał Felix Auger-Aliassime.
Był to drugi pojedynek w karierze między tymi dwoma zawodnikami. W 2019 roku w Miami Auger-Aliassime pokonał Hurkacza w dwóch setach.
Kanadyjczyk przystąpił do dzisiejszego starcia, będąc w lepszej formie. Tydzień temu doszedł do finału w Stuttgarcie, gdzie przegrał z wyżej notowanym Marinem Cilicem. Z kolei Hurkacz odpadł z tego turnieju w 1/8 finału.
W pierwszych gemach dzisiejszego starcia obaj tenisiści serwowali bardzo pewnie. Dopiero w piątym gemie Kanadyjczyk przełamał Hurkacza po kilku dobrych returnach. Nasz zawodnik niestety nie miał odpowiedzi na serwisy Augera-Aliassime, który wygrał pierwszego seta 6:3.
Drugi set był bardziej zacięty i znów o wszystkim zdecydowało jedno przełamanie. Niestety po raz kolejny zawiódł serwis Hurkacza. Wrocławianin ostatecznie przegrał drugą partię wynikiem 5:7.

2720 PLN

600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN