Porażka Interu Mediolan w hicie Serie A. Lazio z rozmachem wchodzi do gry o Scudetto [WIDEO]

Marco Canoniero/shutterstock.com
Lazio Rzym pokonało przed własną publicznością Inter Mediolan 2:1 (0:1) w szlagierowym niedzielnym meczu 24. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Olimpico prowadzenie przyjezdnym zapewnił minutę przed przerwą Ashley Young. Anglik uderzył po koźle z pola karnego i piłka wpadła do siatki pod poprzeczką.
Pięć minut po zmianie stron wyrównał Ciro Immobile, wykorzystując podyktowany rzut karny.
Niespełna dwadzieścia minut później Serb Sergej Milinković-Savić najlepiej odnalazł się w zamieszaniu pod bramką gości i precyzyjnie przymierzył w długi róg.
"Biancocelesti" po siedemnastym zwycięstwie w sezonie awansowali na drugie miejsce w tabeli. "Nerazzurri" doznali natomiast drugiej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na trzecią lokatę. Prowadzący Juventus Turyn ma jednak tylko trzy punkty przewagi nad zespołem z Lombardii.