Porażka Manchesteru United w Lidze Europy! Kontrowersyjny rzut karny zadecydował o wyniku [WIDEO]

Manchester United rozpoczął tegoroczne zmagania w Lidze Europy od porażki. "Czerwone Diabły" na własnym boisku przegrały 0:1 z Realem Sociedad.
Mecz poprzedziła minuta ciszy. W ten sposób uhonorowano zmarłą dziś Królową Elżbietę II.
Od początku spotkania bardzo dobrze prezentował się Christien Eriksen. Duńczyk aktywnie pracował w defensywie, nie zapominając jednocześnie o swoich obowiązkach w ofensywie. Pomocnik był bliski zanotowania asysty po wrzutce w kierunku Cristiano Ronaldo. Portugalczyk jednak nie zdołał wyskoczyć do tej piłki.
Wydawało się, że "CR7" zrehabilituje się w 35. minucie. Wtedy napastnik głową skierował futbolówkę do siatki. Gol Ronaldo jednak nie został uznany z powodu pozycji spalonej.
Po pierwszej połowie utrzymał się bezbramkowy remis. Obie drużyny w pierwszych trzech kwadransach miały problem z kreowaniem sobie dogodnych sytuacji.
Erik ten Hag nie był wyraźnie zadowolony z postawy swoich podopiecznych w pierwszej połowie. Już w przerwie trener dokonał dwóch zmian, wprowadzając na boisko Bruno Fernandesa i Lisandro Martineza.
W 57. minucie Martinez sprokurował rzut karny dla rywali. Decyzja arbitra wzbudziła pewne kontrowersje, ponieważ Argentyńczyk zagrał ręką, ale wcześniej futbolówka odbiła się od jego biodra. Po analizie VAR sędzia podtrzymał jednak swoją decyzję o karnym. Jedenastkę na bramkę zamienił Brais Mendez.
W 78. minucie Casemiro spróbował doprowadzić do remisu. Brazylijczyk oddał jednak zbyt słaby strzał. Wynik spotkania już nie uległ zmianie, a ekipa Imanola Alguacila wywiozła z Old Trafford komplet punktów.
W następnej kolejce fazy grupowej "Czerwone Diabły" zmierzą się z Sheriffem Tiraspol. Z kolei Real Sociedad czeka rywalizacja z Omonią Nikozja.
Adam Kłos08 Sep 2022 · 22:54