Poruszająca przemowa Ibrahimovicia w szatni AC Milanu. "Dedykuję tytuł mojemu zmarłemu przyjacielowi" [WIDEO]

Poruszająca przemowa Ibrahimovicia w szatni AC Milanu. "Dedykuję tytuł mojemu zmarłemu przyjacielowi" [WIDEO]
Screen Twitter
Autor: Hubert Kowalczyk 23 maj 2022 | 17:29
Zlatan Ibrahimović przemówił do piłkarzy AC Milanu po niedzielnym spotkaniu. Mecz z Sassuolo (3:0) przypieczętował triumf mediolańczyków, co wywołało wybuch radości.
W minioną niedzielę (22.05) AC Milan zdobył mistrzostwo Włoch. Zespół z Mediolanu wykonał swoje zadanie - pewnie pokonał Sassuolo, co sprawiło, że Inter, który z kolei ograł Sampdorię, musiał obejść się smakiem.
Dalsza część tekstu pod wideo
Zwycięstwo to dla wielu zawodników miało szczególny charakter. W gronie tym niewątpliwie znajduje się Zlatan Ibrahimović - wiele osób twierdziło, że doświadczony Szwed przejdzie na sportową emeryturę, tymczasem napastnik zdołał sięgnąć po kolejny puchar w swojej bogatej karierze.
To właśnie 40-latek był jedną z tych osób, która jako pierwsza zabrała głos w szatni AC Milanu po odniesieniu tego spektakularnego sukcesu. Nie zabrakło bardzo emocjonalnej przemowy.
- Kiedy tutaj przyszedłem, niewielu w nas wierzyło. Ale kiedy uświadomiliśmy sobie, że potrzebujemy poświęcenia, wyrzeczeń, pracy i wiary, staliśmy się grupą. A jako grupa jesteśmy w stanie osiągać te rzeczy, które osiągnęliśmy właśnie teraz - zaczął Ibrahimović.
- Teraz jesteśmy mistrzami Włoch. Chciałem przy tym podziękować każdemu piłkarzowi oraz członkom zarządu. Wiem, że nie było to łatwe, ale jedność zwyciężyła - dodał Szwed.
- Na początku sezonu nikt w nas nie wierzył, wszystko się jednak zmieniło. Jestem z nas wszystkich naprawdę dumny i pamiętajcie o jednym. To nie Mediolan należy do Włoch, to Włochy należą do Mediolanu! - krzyknął 40-latek, a następnie z impetem przewrócił stół.
- Dedykuję ten tytuł mojemu zmarłemu przyjacielowi. Ten tytuł jest dla Mino Raioli. To pierwszy puchar który zdobyłem, nie mając go przy swoim boku - dodał poruszony Ibrahimović w wywiadzie po meczu z Sassuolo.
Źródło: AC Milan