Poznaliśmy kolejnych uczestników MŚ! Australia skazała się na baraże [WIDEO]

Australia straciła szansę na bezpośredni awans do mistrzostw świata. Zadecydowała o tym jej porażka z Japonią 0:2.
Mecz rozstrzygnął się w samej końcówce. Jego bohaterem był Mitoma, który strzelił oba gole dla Japonii. Pierwszy padł w 89. minucie, drugi w czwartej minucie doliczonego czasu. Przy drugim z tych trafień fatalny błąd popełnił bramkarz Matt Ryan.
Taki wynik meczu spowodował, że pewne gry na mundialu są Japonia i Arabia Saudyjska. Australijczycy na pewno zakończą rywalizację w swojej grupie na trzecim miejscu. Daje ono prawo do gry w barażach.
Kto będzie w nich rywalem reprezentacji Australii? Sytuacja w grupie A jest dość otwarta. Na trzecie miejsce mają jeszcze szanse Zjednoczone Emiraty Arabskie, Liban i Irak.
Zwycięzca meczu Australii z drużyną z grupy A rozegra jeszcze jeden baraż. Tym razem z piątym zespołem z Ameryki Południowej. Lepszy w tej rywalizacji pojedzie na mundial.
Marcin Karbowski24 Mar 2022 · 12:21