Poznaliśmy trzecią drużynę młodzieżowego mundialu. Zadecydowała dogrywka [WIDEO]

FIFA
Reprezentacja Ekwadoru zajęła trzecie miejsce na mistrzostwach świata do lat 20. W decydującym meczu drużyna z Ameryki Południowej wygrała z Włochami 1:0.
Pierwsza połowa meczu o brązowy medal była bezbarwna. Więcej działo się po przerwie, gdy zaczął przeważać Ekwador. Do szczęścia zabrakło mu niewiele - piłka po strzale Campany trafiła w słupek. W końcówce nieco śmielej zaatakowali Włosi, ale i oni nie potrafili zdobyć bramki. Konieczna była zatem dogrywka.
Dla losów meczu kluczowe były wydarzenia z pierwszej części dogrywki. Najpierw doskonałą okazję do zdobycia bramki mieli Włosi. W 93. minucie Quintero sfaulował w polu karnym Olivieriego. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale jego strzał obronił Ramirez.
W 104. minucie Ekwadorczycy strzelili gola na wagę zwycięstwa. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki doszedł Mina i nie dał szans Carnesecchiemu.
W drugiej połowie dogrywki Ekwadorczycy starali się kontrolować grę. Włosi mieli spore problemy ze skonstruowaniem dobrej akcji i wypracowaniem sobie okazji strzeleckiej. W końcówce nie byli w stanie nawet zepchnąć rywala pod jego bramkę.
Kamil Kaczmarek14 Jun 2019 · 23:05