"Prezentuje żenującą formę". Reprezentant Polski w ogniu krytyki, Michał Probierz może mieć wielki problem

"Prezentuje żenującą formę". Reprezentant Polski w ogniu krytyki, Michał Probierz może mieć wielki problem
Adam Starszyński / Press Focus
Reprezentacja Polski w czwartek zaliczy pierwszy mecz pod wodzą Michała Probierza. Nowy selekcjoner może mieć bardzo duży problem z obsadą środka obrony, czego w rozmowie z "Przeglądem Sportowym Onet" nie kryje Piotr Czachowski.
Biało-czerwoni będą musieli radzić sobie między innymi bez kontuzjowanego Pawła Dawidowicza. Do kadry wrócił między innymi Sebastian Walukiewicz, ale Piotr Czachowski bardzo ostro ocenił jego formę.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Obrona spędza sen z powiek, nie ma Pawła Dawidowicza, a to w tym momencie zdecydowanie najlepszy polski obrońca - ocenił Czachowski.
- Walukiewicz prezentuje żenującą formę. Drużyna Wieteski jest na szarym końcu tabeli. Oni nie potrafią wygrywać pojedynków - stwierdził.
- Wiem, że z Lukaku trudno wygrać pojedynek, nawet jak jest w nie najlepszej formie, bo ma masę, ale przy całym szacunku dla Wieteski, defensywa z nim w składzie doprowadziła do straty czterech goli. W Clermont radził sobie bardzo dobrze, ale liga francuska stoi jednak szczebel niżej od włoskiej - dodał.
Ekspert "Eleven Sports" jednocześnie nie dziwi się jednak, że Michał Probierz nie zdecydował się na powołanie Jana Bednarka. Obrońca Southampton także prezentuje się bowiem znacznie poniżej oczekiwań.
- Czy mamy lepszych obrońców od tych, którzy zostali powołani? Nie sądzę. Bednarek sam się wyeliminował z reprezentacji swoimi występami. Jakby lepiej wprowadzał piłkę do gry, lepiej odbierał ją i wygrywał pojedynki, gdyby był twardzielem, jak Kamil Glik w dobrych czasach, to nikt by go z kadry nie wyrzucił. W obecnej sytuacji nie zasłużył na to powołanie - zakończył.

Przeczytaj również