Prezes Lecha Poznań zapowiada transfery. "Przeznaczymy spore środki finansowe"

Prezes Lecha Poznań zapowiada transfery. "Przeznaczymy spore środki finansowe"
Rafał Oleksiewicz / Press Focus
Autor: Marcin Karbowski 17 maj 2022 | 08:39
Lech Poznań zapewnił sobie mistrzostwo Polski. Piotr Rutkowski zapowiedział, że klub przed kolejnymi rozgrywkami wyda spore pieniądze na transfery.
Lech czekał na mistrzostwo od 2015 roku. Tytuł zapewnił sobie na samym finiszu. Jeszcze na trzy kolejki przed końcem był w tabeli za Rakowem Częstochowa. Wykorzystał jednak zadyszkę rywala.
Dalsza część tekstu pod wideo
Dla Lecha to pewnego rodzaju odrodzenie. Poprzedni sezon skończył przecież na fatalnym jedenastym miejscu.
- Nie można powiedzieć tak, że my zaczynaliśmy w tym sezonie od zera. Ten sezon zaczął się o wiele wcześniej. Jak zaczynaliśmy, to sezony porażek były ciężkie i musieliśmy temu podołać. My dwa-trzy lata temu wspólnie z Tomaszem Rząsą zaczęliśmy inaczej budować zespół. Teraz to się opłaciło - powiedział Rutkowski w programie "Ekstraklasa Po Godzinach".
Lech po poprzednich mistrzostwach popadał w kryzys. Rutkowski zapewnia, że klub zrobi wszystko, by tym razem było inaczej.
- Nie chcemy popadać w sinusoidy wynikowe, gdzie raz jest dobrze, a raz źle. Będziemy chcieli przeznaczyć spore środki finansowe i wzmocnić zespół. Chcemy utrzymać nasz kręgosłup i dokooptowywać zawodników, którzy nam pomogą. Za długo jestem w futbolu, żeby rzucać teraz hasłami - powiedział Rutkowski.
Wiadomo, że Lech chciałby pozyskać nowego bramkarza. O tym, kto może trafić do zespołu mistrza Polski, informowaliśmy TUTAJ.
"Kolejorza" w tym sezonie czeka jeszcze jeden mecz. Na zamknięcie rozgrywek zagra u siebie z Zagłębiem Lubin.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Ekstraklasa Po Godzinach