Prezydent Napoli potwierdza transfer 20-letniego talentu. Ma zastąpić czołowego piłkarza całej ligi

Prezydent Napoli potwierdza transfer 20-letniego talentu. Ma zastąpić czołowego piłkarza całej ligi
ph.FAB / Shutterstock.com
Autor: Hubert Kowalczyk 27 kwi 2022 | 17:40
Chwicza Kwaracchelia zostanie zawodnikiem Napoli. Informację o transferze Gruzina potwierdził Aurelio De Laurentiis, który wyjawił szczegóły na antenie radia "Kiss Kiss".
Po zakończeniu bieżącego sezonu Napoli będzie musiało pogodzić się z odejściem kluczowego piłkarza. Zespół opuści Lorenzo Insigne, jeden z najlepszych strzelców w całej historii włoskiego klubu.
Dalsza część tekstu pod wideo
Utalentowany skrzydłowy przeniesie się do MLS. Jego transfer do Toronto FC jest już przesądzony i Napoli szybko zabrało się za znalezienie następcy dla gwiazdy nie tylko swojej drużyny, ale też Serie A.
Ostatecznie rola ta zostanie powierzona Chwiczy Kwaraccheliemu. To 20-letni Gruzin, niezwykle utalentowany piłkarz, który obecnie reprezentuje barwy Dinama Batumi, gdzie trafił z Rubina Kazań.
Młody piłkarz jest uważany za jeden z największych talentów wschodniego futbolu, a zainteresowanie przejawiały takie ekipy jak Tottenham czy Juventus. Najbardziej zdeterminowane okazało się jednak Napoli, które o transfer pomocnika zabiegało od kilku tygodni (więcej TUTAJ).
Teraz sprawa została już wyjaśniona, co na antenie radia "Kiss Kiss" potwierdził prezydent klubu, Aurelio De Laurentiis. Doświadczony przedsiębiorca poinformował o transferze Kwaraccheliego, który trafi do Włoch za około 10 milionów euro, czyli znacznie mniej niż wynosi rynkowa wartość zawodnika (w przybliżeniu 16 milionów euro).
Na początek swojej przygody z włoską drużyną Gruzin podpisze pięcioletni kontrakt. Za jeden sezon gry ma inkasować 1,1 miliona euro netto.
Chwicza Kwaracchelia jest ceniony przede wszystkim za swoje umiejętności dryblerskie. To właśnie one pomogły 20-latkowi w zdobyciu 11 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej we wszystkich występach tego sezonu.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Kiss Kiss

Dyskusja 3