Prokuratura chce kasacji wyroku ws. meczu Lecha z 2004 roku. "Bardzo złe informacje dla Czesława Michniewicza"

Prokuratura chce kasacji wyroku ws. meczu Lecha z 2004 roku. "Bardzo złe informacje dla Czesława Michniewicza"
Paweł Andrachiewicz/Pressfocus
Autor: Marcin Karbowski 28 Cze 2022 | 18:21
Prokuratura chce jeszcze raz przyjrzeć się okolicznościom meczu Górnika Polkowice z Lechem Poznań. Śledczy złożyli kasację od wyroku, który objął to spotkanie.
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu w listopadzie 2021 roku wydał prawomocny wyrok w sprawie tzw. gangu Fryzjera. Skazano 17 osób. Wśród nich byli m.in. Ryszard F. oraz byli piłkarze Lecha Piotr R. i Waldemar K.
Dalsza część tekstu pod wideo
Dominik Panek z bloga "pilkarskamafia.blogspot.com" podał, że od wyroku wniesiono kasację. Na taki krok zdecydowali się skazani Ryszard F. i były sędzia Grzegorz G. Kasację wniosła też prokuratura. Jej wniosek dotyczy Piotra R., Waldemara K., byłego masażysty Lecha Roberta D.
- Prokuratura nie zgadza się od uniewinniania ich od zarzutu dotyczącego meczu z 8 czerwca 2004 roku Górnik Polkowice - Lech Poznań, gdzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki zastosował tzw. podpórkę. Spotkanie miało decydować o kolejności w tabeli drużyn Świtu, Górnika i Polonii Warszawa - tłumaczy Panek.
Drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego zapłaciła Lechowi za wygranie z Górnikiem, z którym wówczas rywalizowała o utrzymanie. Trenerem "Kolejorza" był wówczas Czesław Michniewicz. Okoliczności meczu szeroko w głośnym tekście o relacjach obecnego selekcjonera i "Fryzjera" opisał Szymon Jadczak. Michniewicz miał dzielić pieniądze otrzymane od Świtu.
Jadczak, którego selekcjoner oskarżył o zniesławienie, skomentował decyzję prokuratury na Twitterze. Jego zdaniem to "bardzo złe informacje dla Czesława Michniewicza".
Źródło: pilkarskamafia.blogspot.com

Dyskusja 99