Przełamanie Bayernu! Leverkusen rozgromione, kuriozalny gol Thomasa Muellera [WIDEO]

Bayern Monachium w końcu przełamał się w Bundeslidze. Mistrzowie Niemiec pokonali Bayer Leverkusen 4:0.
Oba zespoły w ostatnich tygodniach zawodziły. Bayern nie potrafił wygrać czterech ligowych meczów z rzędu. Leverkusen, tradycyjnie należące do ligowej czołówki, plasowało się tuż nad strefą spadkową.
Piątkowy mecz został rozstrzygnięty już w pierwszej połowie. Bayern objął prowadzenie w 3. minucie. Po świetnej akcji Jamala Musiali do bramki trafił Leroy Sane.
Pierwszy z wymienionych podwyższył wynik w 17. minucie. Musiala rozegrał piłkę z Thomasem Muellerem, wpadł w pole karne i zaskoczył Lucasa Hradecky'ego. Wydaje się, że bramkarz gości mógł zachować się lepiej.
Bayern jeszcze przed przerwą strzelił trzeciego gola. Znów udział miał w nim Musiala, który zaliczył swoją drugą asystę. Mane trzymał piłkę na linii pola karnego, wykorzystał miejsce i pokonał Hradecky'ego.
Goście w pierwszej sytuacji mieli swoje sytuacje. Stwarzali je głównie po kontrach, ale ani razu nie pokonali Manuela Neuera.
Bayern kontrolował grę także po przerwie. Bayer znów miał swoją szansę. Znakomitej sytuacji nie wykorzystał Moussa Diaby, który przegrał pojedynek z Neuerem.
Mistrzowie Niemiec ustalili wynik w 84. minucie. Fatalnie zachował się Hradecky, który próbując rozegrać piłkę poślizgnął się i wyłożył ją Thomasowi Muellerowi. Ten nie miał problemu z trafieniem do siatki.
Bayern po zwycięstwie przesunął się na drugie miejsce w tabeli, ale może je stracić po dokończeniu kolejki. Leverkusen jest szesnaste.
Marcin Karbowski30 Sep 2022 · 22:19