Przemysław Frankowski wystawił opinię Adamowi Buksie. Pytał go dyrektor Lens. "Nie będę oszukiwał"

Przemysław Frankowski wystawił opinię Adamowi Buksie. Pytał go dyrektor Lens. "Nie będę oszukiwał"
Christophe Saidi/Pressfocus
Autor: Marcin Karbowski 05 Sie 2022 | 16:42
W RC Lens od tego sezonu będzie grało aż trzech polskich piłkarzy. Przemysław Frankowski ocenił nowych kolegów z drużyny.
27-latek trafił do Lens na początku minionego sezonu z Chicago Fire. Tego lata klub postanowił sięgnąć po kolejnych polskich zawodników. Dużo mówiło się zwłaszcza o powrocie Adama Buksy do Europy.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Nie będę oszukiwał – podszedł do mnie dyrektor sportowy i zapytał mnie, co sądzę o Adamie. Powiedziałem swoje zdanie, podziękował mi za opinię i przyznał, że jest zainteresowany transferem. Jeżeli Lens chce kogoś pozyskać, działa szybko - przyznał Frankowski w rozmowie z portalem "tvpsport.pl".
- Wciąż się przygotowuje do powrotu do treningów, jeszcze potrzebuje czasu. Wiadomo, że chciałby już być gotowy do meczu. Ale czas jest najważniejszy - dodał kadrowicz.
Trzecim polskim piłkarzem w Lens jest Łukasz Poręba. Młody pomocnik w poprzednim sezonie grał w Zagłębiu Lubin.
- Mogę powiedzieć szczerze, że dobrze się prezentuje. Ciężko pracuje na treningach i pozytywnie pokazał się w meczach. Myślę, że potrzebuje jeszcze cierpliwości. Ale jeśli będzie dalej tak pracował, zasłuży na szansę - ocenił Frankowski.
Lens dwa sezony z rzędu zakończyło rozgrywki na siódmym miejscu. Teraz klub Polaków celuje nieco wyżej.
- Drugi rok z rzędu zajęliśmy siódme miejsce. Celujemy w progres, którym jest piąte albo szóste miejsce. Ale nie ma po co się wychylać – nie jesteśmy tak dużym klubem jak inne, żeby otwarcie mówić o pucharach. Najlepszym podejściem będzie życie z meczu na mecz i spełnianie po kolei naszych celów - podsumował Frankowski.
Lens pierwszy mecz w nowym sezonie rozegra w niedzielę. Jego rywalem będzie Brest.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: tvpsport.pl

Dyskusja 1