Przepiękny gol Filipa Starzyńskiego. Remis Zagłębia Lubin z Cracovią [WIDEO]

Paweł Andrachiewicz/Pressfocus
Filip Starzyński popisał się przepięknym golem w meczu z Cracovią. Starcie w Lubinie zakończyło się remisem 1:1.
Spotkanie znacznie lepiej rozpoczęli goście z Krakowa. Już w pierwszych ośmiu minutach Dominik Hladun dwukrotnie uratował "Miedziowych" przed stratą gola. Najpierw golkiper Zagłębia obronił strzał Michała Rakoczego, później powstrzymał Pelle van Amersfoorta.
Lubinianie spróbowali odpowiedzieć w 30. minucie. Patryk Szysz utrzymał piłkę w polu karnym, wycofał ją do dobrze ustawionego Filipa Starzyńskiego, ale uderzenie ofensywnego pomocnika zablokował jeden z obrońców "Pasów".
Kwadrans po przerwie Starzyński spróbował zaskoczyć Lukasa Hrosso strzałem z rzutu wolnego. Kapitan Zagłębia posłał jednak futbolówkę nad poprzeczką.
Starzyński dopiął swego w 65. minucie. Były reprezentant Polski oddał kolejne uderzenie z dystansu, tym razem w pięknym stylu kierując piłkę do siatki.
Gdy wydawało się, że Zagłębie dowiezie jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka, w 87. minucie Hladuna pokonał Mathias Rasmussen. Duńczykowi asystował Jakub Myszor.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1. Cracovia zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli. Zagłębie jest dziewiąte.
Adam Kłos24 Oct 2021 · 16:51