Przez lata grał w Ekstraklasie, teraz spróbuje sił w okręgówce. 40-latek wraca do korzeni

Przez lata grał w Ekstraklasie, teraz spróbuje sił w okręgówce. 40-latek wraca do korzeni
Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Autor: Hubert Kowalczyk 11 Mar 2022 | 14:41
Silesia Lubomia poinformowała o zakontraktowaniu Mariusza Pawełka. Były zawodnik licznych klubów Ekstraklasy będzie grał teraz w "okręgówce".
Mariusz Pawełek jest postacią powszechnie znaną w polskim futbolu. Tylko na poziomie Ekstraklasy reprezentował on Odrę Wodzisław Śląski, Jagiellonię Białystok, Polonię Warszawa i Śląsk Wrocław, a przede wszystkim Wisłę Kraków.
Dalsza część tekstu pod wideo
To właśnie z "Białą Gwiazdą" odnosił największe sukcesy - sięgnął po mistrzostwo Polski oraz grał w europejskich pucharach. W tamtym okresie zaczął również otrzymywać powołania do reprezentacji Polski, gdzie zdołał zanotować cztery występy w latach 2006-2010.
Ostatnio Pawełek grał na zapleczu Ekstraklasy w barwach GKS-u Jastrzębie, gdzie pełnił także funkcję trenera bramkarzy. W rundzie jesiennej zanotował łącznie siedem występów, a w dwóch z nich zachował czyste konto.
Teraz podjął decyzję o rozpoczęciu kolejnego wyzwania w swojej bogatej i długiej karierze. 40-letni bramkarz wraca bowiem do rodzimego klubu, czyli Silesia Lubomia.
Obecnie nowa drużyna doświadczonego golkipera występuje w grupie trzeciej śląskiej klasy okręgowej i zajmuje tam ostatnie, siedemnaste miejsce.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Silesia Lubomia

Dyskusja 4