Przyszłość Erika Exposito wyjaśniona. Trener Śląska Wrocław nie pozostawił złudzeń

Przyszłość Erika Exposito wyjaśniona. Trener Śląska Wrocław nie pozostawił złudzeń
Mateusz Porzucek/Pressfocus
Erik Exposito znajduje się w spektakularnej formie. Głos w sprawie przyszłości 27-latka zabrał Jacek Magiera, który był gościem programu "Gol" na antenie "TVP Sport".
Latem pojawiały się doniesienia o możliwym odejściu Exposito ze Śląska Wrocław. Zainteresowanie Hiszpanem wykazywał choćby Raków Częstochowa. Ostatecznie napastnik nie zmienił barw klubowych.
Dalsza część tekstu pod wideo
W tym sezonie Exposito zanotował aż 11 bramek i trzy asysty w 12 spotkaniach Ekstraklasy. Przewodzi on w ligowej klasyfikacji strzelców, mając cztery trafienia przewagi nad drugim Pedro Henrique.
Wysoka dyspozycja sprawiła, że można było zastanowić się nad tym, jak długo snajper pozostanie we Wrocławiu. Trener zapowiedział jednak, że kapitan Śląska nigdzie nie wybiera się w zimowym okienku.
- Nie zamierzamy sprzedawać Erika w okienku zimowym, czyli zostanie z nami do końca sezonu. To obopólna korzyść, nawet jak Erik odejdzie po sezonie na wolnym transferze. Gdyby tak było, chciałbym, żeby zrobił to jako król strzelców, żeby mógł wybierać to, czego chce - powiedział Magiera na antenie stacji "TVP Sport".
- Gdybyśmy chcieli go sprzedać zimą, więcej możemy stracić niż zyskać. W stosunku do niego jestem szczery. Rozmawiałem z nim wiele razy i mówię mu prosto w twarz, co myślę o pewnych kwestiach - dodał trener.
Śląsk zajmuje obecnie pierwsze miejsce w ligowej tabeli. W następnej kolejce "Wojskowi" zagrają na wyjeździe z Ruchem Chorzów.
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos24 Oct 2023 · 18:20
Źródło: TVP Sport

Przeczytaj również