PSG przegrało mecz o Superpuchar Francji! Zadecydował piękny gol [WIDEO]

Paris Saint-Germain znów bez trofeum! Paryżanie przegrali z Lille 0:1 w meczu o Superpuchar Francji.
PSG latem dokonało wielkich wzmocnień, ale w wyjściowym składzie na pierwszy oficjalny mecz nowych rozgrywek wybiegł tylko jeden z pozyskanych graczy. Mauricio Pochettino wystawił Achrafa Hakimiego. Na ławce rezerwowych zasiadł z kolei Georginio Wijnaldum, który pojawił się na boisku w drugiej połowie.
Lista nieobecnych w barwach PSG była bardzo długa. Nie było m.in. Kyliana Mbappe, Neymara i Sergio Ramosa. Lille potrafiło to wykorzystać.
Jedyny gol meczu padł tuż przed końcem pierwszej połowy. W 44. minucie piłkę przed polem karnym otrzymał Xeka i od razu kropnął na bramkę. Navas nie był w stanie zatrzymać jego uderzenia.
PSG miało zdecydowaną przewagę. W drugiej połowie było przy piłce przez ok. 75 procent czasu gry. Nie przekładało się to jednak na okazje do wyrównania. Gracze z Paryża pierwsze celne strzały po przerwie oddali dopiero w doliczonym czasie gry.
Dla Lille to wyjątkowy sukces - nigdy wcześniej klub nie zdobył Superpucharu Francji.
Marcin Karbowski01 Aug 2021 · 21:57