PSG przypieczętowało mistrzostwo Francji! Lens zagra w Lidze Mistrzów [WIDEO]

Icon Sport/Pressfocus
PSG obroniło tytuł mistrzowski. Ekipa z Parc des Princes przypieczętowała ligowy triumf, remisując 1:1 ze Strasbourgiem.
PSG szybko chciało objąć prowadzenie. W 10. minucie Leo Messi wypuścił podaniem Kyliana Mbappe, ale Francuza zatrzymał Matz Sels. W 29. minucie golkiper Strasbourga zanotował kolejną skuteczną interwencję, tym razem po strzale Renato Sanchesa.
W 30. minucie sędzia analizował, czy Marco Verratti był faulowany w polu karnym. Arbiter uznał, że nie doszło do przewinienia i paryżanie nie dostali jedenastki. Kilka minut później piłkarze Strasbourga domagali się karnego za zagranie ręką jednego z obrońców. Jerome Brisard po raz kolejny nakazał jednak grać dalej.
PSG po godzinie gry objęło prowadzenie. Kylian Mbappe zagrał do Leo Messiego, który strzelił 16. gola w tym sezonie ligowym.
W 70. minucie Habib Diallo sugerował, ze został uderzony przez Sergio Ramosa. Sędzia znów nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.
W 79. minucie gospodarze doprowadzili do remisu. Gianluigiego Donnarummę pokonał Kevin Gameiro. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, który wystarczył, aby PSG zdobyło mistrzostwo Francji.
Lens - Ajaccio
Lens przed startem kolejki miało matematyczne szanse na mistrzostwo, jednak głównym celem drużyny było zapewnienie sobie miejsca gwarantującego grę w Champions League. Zespół ze Stade Bollaert-Delelis błyskawicznie zabrał się do pracy i już w 16. minucie wynik otworzył Deiver Machado.
Lens poszło za ciosem i szukało kolejnych bramek. W 22. minucie Facundo Medina zagrał do Adriena Thomassona, który podwyższył prowadzenie. Kolejną bramkę dla gospodarzy zdobył Lois Openda. Reprezentant Belgii pewnie wykorzystał rzut karny.
W drugiej połowie tempo spotkania znacznie spadło. Finalnie Lens wygrało 3:0, dzięki czemu zapewniło sobie wicemistrzostwo. W przyszłym sezonie Przemysław Frankowski, Adam Buksa, Łukasz Poręba i spółka zagrają w Lidze Mistrzów.
Adam Kłos27 May 2023 · 22:47