PSG wygrało hit LM, Morata uchronił Juventus przed sensacją. Przepiękny gol Bruno Fernandesa [WIDEO]

Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 24 lis 2020 | 22:53
Paris Saint-Germain pokonało RB Lipsk 1:0 we wtorkowym hicie Ligi Mistrzów. Wygrane odniosły też Juventus, FC Barcelona, Borussia Dortmund, Lazio Rzym oraz Manchester United. "Stara Dama" w samej końcówce uchroniła się przed sensacyjnym remisem.

Grupa F

Strzelanie w Dortmundzie rozpoczął niezawodny Erling Haaland. Norweg, który w miniony weekend zdobył cztery bramki przeciwko Herthcie Berlin, trafiał do siatki w każdym z meczu fazy grupowej Champions League.
W 18. minucie snajper otrzymał prostopadłe podanie od Jadona Sancho i mimo dość ostrego kąta nie miał problemu z pokonaniem bramkarza Brugge.
Jeszcze w pierwszej połowie prowadzenie niemieckiej ekipy powiększył Sancho. Anglik znakomicie przymierzył z rzutu wolnego - posłał futbolówkę nad murem, w samo okienko bramki. Golkiper gości nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję.
Ostatnie słowo i tak należało do Haalanda. Norweg skorzystał z prezentu belgijskiej obrony i dopadł do piłki, która przypadkowo odbiła się od rywala. Tym samym strzelił już szesnastego gola w historii występów w Lidze Mistrzów, choć ma na koncie tylko 12 meczów. Borussia z dziewięcioma punktami jest liderem grupy F.

śr. wiek: 25.6 lat
Duży krok w kierunku awansu do 1/8 finału wykonało także Lazio Rzym. Włosi już w trzeciej minucie objęli prowadzenie w starciu z Zenitem Sankt Petersburg. Na listę strzelców wpisał się Ciro Immobile.
Dwadzieścia minut później w drybling wdał się Joaquin Correa, wycofał piłkę do Marco Parolo, a Włoch strzałem sprzed pola karnego podwyższył wynik. Po chwili odpowiedział Zenit - straty Rosjan zmniejszył Artiom Dziuba.
Ostatnie słowo należało jednak do Immobile. Zdobywca Złotego Buta z zeszłego sezonu najpierw wywalczył rzut karny, a później sam zamienił "jedenastkę" na gola.
Wygrana 3:1 oznacza, że Lazio z ośmioma punktami na koncie zajmuje pozycję wicelidera. Nad trzecim Clubem Brugge ma cztery punkty przewagi. Zenit stracił natomiast szanse na awans do 1/8 finału.

Grupa G

Ronald Koeman na Ukrainie posłał do boju eksperymentalną jedenastkę. Szansę debiutu w ekipie "Blaugrany" dostał młody stoper, Oscar Mingueza. Na szpicy szkoleniowiec postawił natomiast na Martina Braithwaite'a.
W pierwszej połowie wicemistrzowie Hiszpanii rozczarowali. Najgoręcej zrobiło się wtedy, gdy po starciu z Tomaszem Kędziorą w polu karnym padł Clement Lenglet. Analiza VAR wykazała jednak, że nie było mowy o faulu.
Niemoc gości została przełamana w 52. minucie. Wówczas Martin Braithwaite zagrał do Sergino Desta, a Amerykanin z bliska wykończył składną akcję swojej drużyny.
Po chwili było już 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego debiutujący Mingueza zgrał piłkę głową, a Braithwaite z najbliższej odległości umieścił ją w bramce.
Ukraińcy mieli dobrą okazję na gola kontaktowego, lecz De Pena przestrzelił w znakomitej sytuacji. Ostatecznie skończyło się wynikiem 4:0 na korzyść "Blaugrany". Najpierw rzut karny wykorzystał Braithwaite, a w doliczonym czasie gry rezultat ustalił Antoine Griezmann.

śr. wzrost: 178.4 cm
Juventus miał nadzieję, że wobec problemów kadrowych Barcelony powalczy o pierwsze miejsce w grupie. Tymczasem "Stara Dama" musiała się martwić o to, aby nie stracić punktów w starciu z węgierskim Ferencvarosem.
Goście wyszli na prowadzenie w 19. minucie. Prawą stroną urwał się wówczas Tokmac Nguen, dośrodkował w pole karne, a tam z pierwszej piłki uderzył Myrto Uzuni, pokonując Wojciecha Szczęsnego.
Mistrzowie Włoch rzucili się rzecz jasna do odrabiania strat, a jeszcze przed przerwą stan spotkania wyrównał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk jednym zwodem minął dwóch rywali, po czym przymierzył sprzed "szesnastki".
Chociaż Andrea Pirlo wykorzystał komplet pięciu zmian, to Juventusowi przez długi czas nie udawało się zdobyć gola na wagę trzech punktów oraz awansu. Ostatecznie w doliczonym czasie gry bohaterem "Starej Damy" został Alvaro Morata.
Dzięki temu "Juve" zapewniło już sobie awans do 1/8 finału, podobnie jak FC Barcelona. Znamy więc czwórkę uczestników tej fazy. Wcześniej zakwalifikowały się do niej Sevilla oraz Chelsea. Więcej na ten temat TUTAJ.

Grupa H

Spotkanie w Paryżu było niezwykle ważne w kontekście walki o awans do 1/8 finału. Podopieczni Thomasa Tuchela musieli wygrać, aby zrównać się punktami z niemieckim zespołem. Podobnie jak w poprzednim spotkaniu tych drużyn, Francuzi znakomicie zaczęli.
W 9. minucie spotkania Marcel Sabitzer faulował w polu karnym Angela Di Marię. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Neymar. Peter Gulacsi wyczuł intencje Brazylijczyka, lecz nie zdołał skutecznie interweniować.
Pod koniec pierwszego kwadransa efektownymi nożycami uderzał Kylian Mbappe, lecz Francuz nie trafił w bramkę. Im dłużej trwała pierwsza połowa, tym bardziej naciskali goście. Na wysokości zadania stanął jednak Keylor Navas, broniąc strzał Haydary.
Dwie niezłe okazje miał również Forsberg. Jedną jeszcze przed przerwą, gdy posłał piłkę nad poprzeczką, kolejną w drugiej części gry, kiedy trafił w Keylora Navasa.
Ostatecznie bramka Neymara okazała się jedynym trafieniem w całym spotkaniu. Dzięki wygranej 1:0 PSG zrównało się punktami z dzisiejszym rywalem i awansowało na drugie miejsce w tabeli.

śr. wiek: 24.9 lat
Trzy "oczka" przewagi nad najgroźniejszymi przeciwnikami ma natomiast Manchester United. "Czerwone Diabły" zrehabilitowały się za porażkę w Turcji z trzeciej serii gier i tym razem pokonały Basaksehir.
Ozdobą spotkania był gol Bruno Fernandesa z siódmej minuty spotkania. Portugalczyk posłał prawdziwą bombę sprzed pola karnego. Niespełna kwadrans później dołożył do tego drugie trafienie - tym razem miał dużo łatwiejsze zadanie, bo po błędzie bramkarza pozostało mu trafienie do pustej bramki.
W 35. minucie "Czerwone Diabły" podwyższyły wynik na 3:0. Wówczas Marcus Rashford wywalczył rzut karny i sam umieścił piłkę w siatce z jedenastu metrów.
Druga połowa była już słabsza w wykonaniu gospodarzy. Turcy zdołali zdobyć gola honorowego. Davida de Geę z rzutu wolnego pokonał Deniz Turuc. Hiszpan powinien zachować się lepiej, bo odbił futbolówkę, ale zrobił to już za linią bramkową.
W doliczonym czasie gry na 4:1 trafił jeszcze Daniel James. Dzięki temu podopieczni Ole Gunnara Solskjaera znacznie przybliżyli się do fazy pucharowej. Najważniejsze mecze wciąż są jednak przed nimi.

2961 PLN

Na start 2961 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 3x777 PLN oraz freebet 30 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 23

24 lis 2020 | 23:08
0
MEczykowy kibel... wpierdolic wszystkie mecze na jeden czat i chuj niech jest burdel... kiedys mecze byly super widoczne od pierwszych minut mozna bylo wejsc poczytac komentarze podyskutowac a teraz mega sciek ... wazne ze jest o najmanie .. japierdole co za pudel zjebany .... WYPIERDALAM z tego syfu !!
0
Słabiutko PSG,nie zasługują na wyjście z grupy. Barca na plus, rozbite Dynamo z którym mieli nie małe problemy w pierwszym spotkaniu, chyba jednak trochę w tym prawdy, że chłopaki nie czują się najlepiej na boisku z Messim, u którego widać brak zaangażowania i który obecnie jest cieniem samego siebie. Juventus wymęczył wygraną, Morata to był strzał w 10 ,bardzo dobry transfer Juventusu. Pirlo chyba wyrzucony na głębokie wody, nie tacy piłkarze zaczynali kariery trenerskie w słabszych klubach, do prowadzenia topowych drużyn potrzebne jest obycie z szatnią, doświadczenie i pomysły na grę, najlepiej już przetestowane w mniejszych drużynach.
24 lis 2020 | 23:17
Zgadzam sie ale dorzucę coś od siebie :)
1. Barce oglądałem i 1 połowa to walenie w mur. Ładne, szybkie akcje ale to było wszystko. Dopiero ruszyło w 2 połowie. Trzeba wziąć pod uwagę że rywal nie postawił się z zbytnio. NAJWAZNIESZY wniosek po tym meczu: bez Messiego zawodnicy grają bardziej zespołowo i składniej w obronie.
2. PSG - słabo ale nie dziwi mnie to ze względu na to że jest to PSG ( nie lubię tego klubu). Jeżeli coś im wychodzi to tylko dzięki Neymarowi i Mbappe a szczególne zasługi największe ma Ney.
3. Juve - tragedia. Dobrze że wrócił CR7 i że wrócił Morata ze spokojna głową bo obok Cristiano jest najlepszym strzelcem. Dajmy czas Pirlo bo to samo było o Zidanie
4. HAALAND - co chłop robi to niesamowite. Nie czaruje techniką ale motoryczność przy takiej posturze - Wow. Bezlitosny snajper. Ma wszystko przed sobą.
Ps . Proszę Go do Realu nawet w miejsce Mbappe który jakoś znika przez ostatnie 2 sezony w ważnych meczach ( oprócz MŚ)
0
2. PSG - słabo ale nie dziwi mnie to ze względu na to że jest to PSG ( nie lubię tego klubu). Jeżeli coś im wychodzi to tylko dzięki Neymarowi i Mbappe a szczególne zasługi ma Ney.
25 lis 2020 | 00:03
0
W przeciągu ostatnich 2 sezonów nie było MŚ ;]
25 lis 2020 | 00:13
0
Oj tam . Czepiasz się :)
Mbappe na MŚ to kot a potem mimo strzelania po 20 goli w lidze to już w Lidze Mistrzów znikał a ciężar gry brał Neymar . Oczywiście jak nie był na urodzinach siostry ;)
24 lis 2020 | 23:32
0
śMIECH za*ebany na sali aż zakwasy na brzuchu. Pie*dolone ustawianie. Karny którego nawet VAR nie raczy sprawdzić. Przecież nie mogli dopuścić żeby żabole nie wyszły z grupy. A tu widać jasno, że gdyby nie ten karny to ch*ja by zdziałał ten pajacyków Nejmar i spółka. Na ch*j to w ogóle oglądać i się denerwować. Jebane szejki i marketing. J*bać Fife i Uefe ku*wy przeklęte.
24 lis 2020 | 23:35
0
Wszystkie wyniki do bólu przewidywalne, żadnych niespodzianek i zaskoczenia. Wiedziałem że Juventus fartem coś ustrzeli nawet w 96 minucie gdyby tyle doliczył.Nudna ta kolejna i do bólu przewidywalna. Myślałem że Dynamo postara się o jakąś niespodziankę, ale gdzie tam.. najbardziej to szkoda mi Węgrów, choć czułem że nie dadzą rady bo wiemy jacy Włosi potrafią mieć farta, a to się rywal poślizgnie a to ustrzelą na sekundę przed koncem.
25 lis 2020 | 10:08
0
Pojedynek tych dwóch ekonomicznych wynalazków z dupy to niby jest hit LM?! Pietrasik skąd Ty się kurwa chłopie urwałeś??
24 lis 2020 | 23:22
0
PSG nie zasłużyłp na zwycięstwo w tym meczy Lipsk się lepiej prezentował i najsprawiedliwszy byłby remis tutaj moim zdaniem. Irytujący Neymar poraz kolejny symulant pier****y jak ja gościa nie trawie to całe PSG gówno grało Neymar i Mbappe bez formy ogólnie słaby mecz do oglądania teraz większość takich meczy słabych będzie przez upchany terminarz i granie co 3 dni trochę szkoda że widowisko na tym traci ale wróci wszystko do normy z czasem 🙂
25 lis 2020 | 09:18
0
Ale Penaldes podobno tylko z karnych umie strzylac ;) pozdro znaffcy z meczykow. Chuja sie znacie na pilce.
25 lis 2020 | 00:59
0
Szkoda tego wyniku. Gra była na naszą korzyść, ale trudno. Jeżeli Lipsk wygra z Turkami a Psg wtopi w Manchesterze to awans będzie nasz. United z pewnym pierwszym miejscem przyleciałoby do Lipska bez kilku podstawowych zawodników, taki mecz trzebaby było wygrać. I Mbappe z Neymarem w Lidze Europy