PSG z kolejną wygraną w Ligue 1

charnsitr / shutterstock.com
Piłkarze AS Saint-Etienne ulegli u siebie Paris Saint-Germain 0:4 (0:2) w ostatnim niedzielnym spotkaniu 18. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Geoffroy-Guichard prowadzenie obrońcom tytułu zapewnił po dziewięciu minutach gry uderzeniem zza linii pola karnego Argentyńczyk Leandro Paredes.
Dwie minuty przed przerwą, gdy "Zieloni" grali już w osłabieniu, podwyższył Kylian Mbappe, który wykorzystał sytuację sam na sam po zagraniu Neymara.
Brazylijczyk szesnaście minut po zmianie stron zmarnował rzut karny, ale po kolejnych dziesięciu minutach miejscowych pogrążył jeszcze strzałem po koźle z kilku metrów Argentyńczyk Mauro Icardi. Minutę przed końcem okazały sukces gości przypieczętował Mbappe, po raz drugi wpisując się na listę strzelców w tym spotkaniu, tym razem po świetnej indywidualnej akcji, zakończonej uderzeniem w długi róg.
Zespół znad Sekwany dzięki piątej wygranej z rzędu umocnił się na czele tabeli. "Zieloni" doznali natomiast siódmej porażki w sezonie i spadli na jedenastą lokatę w klasyfikacji.