PSG zdobyło Superpuchar Francji! Mauro Icardi bohaterem! Pierwszy triumf w erze Mauricio Pochettino [WIDEO]

PSG pokonało Marsylię 2:1 w meczu o Superpuchar Francji. To pierwsze trofeum w karierze, zdobyte przez nowego szkoleniowca ekipy z Parc des Princes, Mauricio Pochettino. Bohaterem spotkania został Mauro Icardi, który brał udział przy obu trafieniach.
Paryżanie znacznie lepiej rozpoczęli spotkanie rozgrywane na Stade Felix-Bollaert. Bliski zdobycia bramki w 18. minucie był Mauro Icardi, który oddał niecelne uderzenie głową. Niecały kwadrans później piłka wpadła do siatki po strzale Kyliana Mbappe, ale arbiter po konsultacji z VAR-em uznał, że Francuz znajdował się na pozycji spalonej.
W 39. minucie PSG w końcu przełamało opór Marsylii. Angel Di Maria zdecydował się na wrzutkę w "szesnastkę" z głębi pola. Głową uderzył Icardi, jednak pierwsza próba została sparowana przez Stevena Mandandę. Argentyńczyk dopadł do bezpańskiej futbolówki i wpakował ją do siatki z odległości kilkunastu centymetrów.
To kolejne trafienie Icardiego po wyleczeniu kontuzji kolana. W miniony weekend napastnik dał świetną zmianę przeciwko ekipie Brestu. Wtedy w ciągu pół godziny również strzelił gola i dołożył do tego asystę. Pod koniec pierwszej połowy dzisiejszego starcia mógł nawet skompletować dublet, ale mocny strzał z kilku metrów wylądował na poprzeczce.
Po przerwie drużyna OM ruszyła do odrabiania strat. W 53. minucie Keylor Navas zatrzymał Floriana Thauvina, który szukał kąśliwego uderzenia po krótkim słupku.
W 65. minucie na murawie pojawił się Neymar, który przez ostatnie tygodnie leczył uraz stawu skokowego. 20 minut później Brazylijczyk wpisał się na listę strzelców, wykorzystując rzut karny. Sprokurował go Yohann Pele, rezerwowy bramkarz, który w przerwie zmienił Mandandę. Francuski golkiper wyciął szarżującego Mauro Icardiego. Neymar pewnie wykorzystał ten prezent.
Sygnał do odrabiania strat na 60 sekund przed końcem dał Dimitri Payet. Napastnik Marsylii zmylił defensywę efektownym strzałem w dalszy róg bramki strzeżonej przez Keylora Navasa.
To ósmy z rzędu krajowy Superpuchar zdobyty przez PSG. Zespół ze stolicy ma najwięcej takich trofeów spośród wszystkich francuskich drużyn.
Adam Kłos13 Jan 2021 · 22:55