PSG zdobyło Superpuchar Francji! Mauro Icardi bohaterem! Pierwszy triumf w erze Mauricio Pochettino [WIDEO]

Autor: Adam Kłos 13 sty 2021 | 22:55
PSG pokonało Marsylię 2:1 w meczu o Superpuchar Francji. To pierwsze trofeum w karierze, zdobyte przez nowego szkoleniowca ekipy z Parc des Princes, Mauricio Pochettino. Bohaterem spotkania został Mauro Icardi, który brał udział przy obu trafieniach.
Paryżanie znacznie lepiej rozpoczęli spotkanie rozgrywane na Stade Felix-Bollaert. Bliski zdobycia bramki w 18. minucie był Mauro Icardi, który oddał niecelne uderzenie głową. Niecały kwadrans później piłka wpadła do siatki po strzale Kyliana Mbappe, ale arbiter po konsultacji z VAR-em uznał, że Francuz znajdował się na pozycji spalonej.
W 39. minucie PSG w końcu przełamało opór Marsylii. Angel Di Maria zdecydował się na wrzutkę w "szesnastkę" z głębi pola. Głową uderzył Icardi, jednak pierwsza próba została sparowana przez Stevena Mandandę. Argentyńczyk dopadł do bezpańskiej futbolówki i wpakował ją do siatki z odległości kilkunastu centymetrów.
To kolejne trafienie Icardiego po wyleczeniu kontuzji kolana. W miniony weekend napastnik dał świetną zmianę przeciwko ekipie Brestu. Wtedy w ciągu pół godziny również strzelił gola i dołożył do tego asystę. Pod koniec pierwszej połowy dzisiejszego starcia mógł nawet skompletować dublet, ale mocny strzał z kilku metrów wylądował na poprzeczce.
Po przerwie drużyna OM ruszyła do odrabiania strat. W 53. minucie Keylor Navas zatrzymał Floriana Thauvina, który szukał kąśliwego uderzenia po krótkim słupku.
W 65. minucie na murawie pojawił się Neymar, który przez ostatnie tygodnie leczył uraz stawu skokowego. 20 minut później Brazylijczyk wpisał się na listę strzelców, wykorzystując rzut karny. Sprokurował go Yohann Pele, rezerwowy bramkarz, który w przerwie zmienił Mandandę. Francuski golkiper wyciął szarżującego Mauro Icardiego. Neymar pewnie wykorzystał ten prezent.
Sygnał do odrabiania strat na 60 sekund przed końcem dał Dimitri Payet. Napastnik Marsylii zmylił defensywę efektownym strzałem w dalszy róg bramki strzeżonej przez Keylora Navasa.
To ósmy z rzędu krajowy Superpuchar zdobyty przez PSG. Zespół ze stolicy ma najwięcej takich trofeów spośród wszystkich francuskich drużyn.

2961 PLN

Na start 2961 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 3x777 PLN oraz freebet 30 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 12

14 sty 2021 | 07:28
0
Żałosny klub w żałosnej lidze
Żeby wydać setki milionów po ty by ledwo wygrać z marsylja? Przecież jakby do tej ligi przenieść dowolny klub z dolnej połówki tabeli premier league czy La Liga to bili by się o top 3 taka prawda

0
Teraz już nie będą mówić, że Pochettino nic nie wygrał.
13 sty 2021 | 23:30
0
NEEEEEEEYMAAAAAR
13 sty 2021 | 23:14
0
Ja to czekam aż w 1/8 wyeliminują Barcelonkę. Oby to był udany dwumecz. Na pewno będę chciał oglądać.
13 sty 2021 | 23:12
0
Nawet Brzęczek wygrałby ten puchar prowadząc PSG.
13 sty 2021 | 23:11
0
Pochettino ma łeb na karku! Wielu ludzi się swego czasu nabijało, że w swojej karierze trenerskiej nie zdobył żadnego trofeum, a on tymczasem wybrał klub z którym trofea może kolekcjonować już od pierwszych meczów :D
13 sty 2021 | 23:03
0
NEYMAR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
13 sty 2021 | 22:56
0
PSG śmieszny klubik zdudowany na Kasię Szejków haha a nie moga Wygrać Ligi Mistrzów od tylu lat haha haha mogą nawet wydać 700 Milionów EURO a i tak na końcu wygrają tylko Ogórkową Ligę Francuską w której gra tylko parę dobrych klubów a reszta to Ogórki
Neymar nie powinień być brany w żadnym wyróznieniu jako piłkarz bo gra w lidze Francuskiej Ogórkowej Taka Prawda