Rzecznik PZPN o stanie zdrowia Jakuba Modera. "Trzymamy kciuki za powodzenie rehabilitacji"

Rzecznik PZPN o stanie zdrowia Jakuba Modera. "Trzymamy kciuki za powodzenie rehabilitacji"
Piotr Matusewicz / PressFocus
Autor: Marcin Karbowski 01 Sie 2022 | 16:14
Jest bardzo mało prawdopodobne, by Jakub Moder zagrał na tegorocznych mistrzostwach świata. W PZPN liczą jeszcze na cud.
Moder leczy się od kwietnia, gdy w meczu Premier League zerwał więzadła krzyżowe. Od początku było jasne, ze polskiemu pomocnikowi będzie ciężko wrócić na boisko i do formy przed mistrzostwami świata.
Dalsza część tekstu pod wideo
W ostatnim czasie okazało się, że wyjazd 23-latka na mundial jest praktycznie niemożliwy. Polak przeszedł bowiem drugą operację uszkodzonego kolana.
Brighton zaznacza, że postępuje tak, by wyleczyć Modera dobrze, a nie szybko. Zdaniem Davida Weira, dyrektora sportowego tego klubu, oczekiwanie, że polski pomocnik wróci do gry w tym roku, od początku było nierealne.
Na temat przebiegu leczenia Modera wypowiedział się rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski. Z jego słów wynika, że w federacji wciąż tli się nadzieja, że piłkarz dojdzie do siebie przed mistrzostwami.
- Na początku kontuzji Jakuba Modera zabiegaliśmy o to, aby rehabilitował się w Polsce, ale klub się nie zgodził, twierdząc, że ma bardzo dobrą opiekę medyczną i wie, jak takie urazy leczyć - powiedział Kwiatkowski w portalu "Interia.pl".
- Trwa rehabilitacja, trzymamy kciuki za jej powodzenie. Jak to trener Michniewicz mawia, zdrowie to nie matematyka - podkreśla rzecznik PZPN.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Interia.pl

Dyskusja 8