Radosław Kawęcki z najlepszym wynikiem w sezonie. Ambitna walka Polaka w finałowym wyścigu IO [WIDEO]

Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Radosław Kawęcki po raz drugi w karierze wystąpił w olimpijskim finale. Polak w wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym zajął szóste miejsce. Złoty medal zdobył reprezentant Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, Jewgienij Ryłow, który pobił rekord olimpijski.
Przed dziewięcioma laty w Londynie Kawęcki był bliski medalu. Wówczas zakończył zmagania tuż za podium - na czwartym miejscu. W Rio de Janeiro sensacyjnie nie awansował nawet do półfinału.
W Tokio Polak otrzymał szansę na rehabilitację. W środowych eliminacjach uzyskał szósty czas, w czwartkowym półfinale był siódmy. W piątek zanotował dość wolny start.
Później nadrabiał jednak straty do rywali i na ostatnich 50 metrach walczył o piątą pozycję. Ostatecznie zakończył zmagania na nieco niższym, szóstym miejscu.
Czas 1:56,39 i tak jest jednak najlepszym wynikiem Kawęckiego w całym sezonie. Gdyby w Tokio Polak pobił rekord życiowy, zdobyłby brązowy medal. Do tego było mu jednak dość daleko.
Najlepszy w całej stawce okazał się Jewgienij Ryłow. Reprezentant Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego ustanowił nowy rekord olimpijski. Dopłynął do mety w czasie 1:53,27.
Niespełna sekundę wolniejszy był Amerykanin Ryan Murphy, który zgarnął srebrny medal. Brązowy krążek przypadł Luke'owi Greenbankowi z Wielkiej Brytanii.
Maciej Pietrasik30 Jul 2021 · 04:39