Radosław Majecki wykorzystał szansę. Polak z czystym kontem, AS Monaco gra dalej w Pucharze Francji [WIDEO]

Adam Starszynski / PressFocus
Radosław Majecki rozegrał trzeci oficjalny mecz w barwach AS Monaco. Jego drużyna wygrała z Niceą 2:0 i awansowała do 1/8 finału Pucharu Francji.
Odkąd były bramkarz Legii Warszawa przeniósł się do drużyny z księstwa, niezbyt często może liczyć na miejsce między słupkami. Wystąpił zaledwie w jednym spotkaniu Ligue 1, miało to miejsce w połowie września.
Mecze w Pucharze Francji są jednak dowodem na to, że to właśnie Majecki jest numerem dwa w hierarchii drużyny prowadzonej przez Niko Kovaca. To właśnie on po raz drugi dostał szansę występu w tych rozgrywkach.
Od początku starcia z Niceą to Monaco miało znaczną przewagę. Niezłe okazje na gola marnowali Jovetić oraz Diatta, którym brakowało skuteczności.
W 29. minucie goście wyszli na prowadzenie. Cesc Fabregas obsłużył Kevina Vollanda, a Niemiec precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Było to jedyne trafienie w pierwszej połowie.
Radosław Majecki nie miał zbyt wiele pracy w pierwszej połowie. Gorąco pod bramką Polaka zrobiło się po przerwie, gdy bliski zdobycia bramki był Kasper Dolberg. Duńczyk trafił jednak w słupek.
Ostatecznie Polak zdołał zachować czyste konto, a w końcówce spotkania jego zespół przypieczętował awans. Na 2:0 trafił Ruben Aguilar.
Maciej Pietrasik08 Mar 2021 · 22:50