Rafał Gikiewicz obronił rzut karny w meczu z byłym klubem! Polak zatrzymał Union Berlin [WIDEO]

Screen z Twittera
Autor: Maciej Pietrasik 23 sty 2021 | 17:07
Rafał Gikiewicz minionego lata przeniósł się z Unionu Berlin do Augsburga. Spotkanie z byłym zespołem z pewnością było dla niego szczególne. Polski golkiper obronił rzut karny, który wykonywał Marcus Ingvartsen.
W dwóch poprzednich sezonach Rafał Gikiewicz był kluczową postacią Unionu Berlin. Najpierw znacznie przyczynił się do awansu stołecznej drużyny do 1. Bundesligi, a później do utrzymania w elicie.
W czerwcu wygasł jednak kontrakt Polaka z klubem, który nie chciał spełnić jego żądań finansowych. Gikiewicz odszedł do Ausburga, a dziś już po raz drugi stanął naprzeciwko byłego klubu.
Spotkanie zaczęło się zdecydowanie lepiej dla gospodarzy, którzy w 17. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Floriana Niederlechnera. Osiem minut później wyrównał Marcus Ingvartsen.
Remis utrzymał się do przerwy, ale wkrótce po wznowieniu gry Niederlechner trafił do siatki po raz drugi. Niewiele brakowało, aby dublet ustrzelił także Ingvartsen.
W 55. minucie Union miał rzut karny, a do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł właśnie Duńczyk. Byłego kolegę w świetnym stylu zatrzymał jednak Gikiewicz.
Polak wyczuł intencje strzelca i odbił piłkę, utrzymując Augsburg na prowadzeniu. Rezultat 2:1 utrzymał się do końca spotkania, dzięki czemu Augsburg awansował na jedenaste miejsce w tabeli, przerywając serię trzech ligowych porażek.

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Kod promocyjny MECZYKI - freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 12

23 sty 2021 | 17:16
0
Bravo dla Gikiego, ta obrona to duży cios dla całego Unionu a dla niego samego na pewno duża satysfakcja.
23 sty 2021 | 17:27