Rafał Gikiewicz obronił rzut karny w meczu z byłym klubem! Polak zatrzymał Union Berlin [WIDEO]

Screen z Twittera
Rafał Gikiewicz minionego lata przeniósł się z Unionu Berlin do Augsburga. Spotkanie z byłym zespołem z pewnością było dla niego szczególne. Polski golkiper obronił rzut karny, który wykonywał Marcus Ingvartsen.
W dwóch poprzednich sezonach Rafał Gikiewicz był kluczową postacią Unionu Berlin. Najpierw znacznie przyczynił się do awansu stołecznej drużyny do 1. Bundesligi, a później do utrzymania w elicie.
W czerwcu wygasł jednak kontrakt Polaka z klubem, który nie chciał spełnić jego żądań finansowych. Gikiewicz odszedł do Ausburga, a dziś już po raz drugi stanął naprzeciwko byłego klubu.
Spotkanie zaczęło się zdecydowanie lepiej dla gospodarzy, którzy w 17. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Floriana Niederlechnera. Osiem minut później wyrównał Marcus Ingvartsen.
Remis utrzymał się do przerwy, ale wkrótce po wznowieniu gry Niederlechner trafił do siatki po raz drugi. Niewiele brakowało, aby dublet ustrzelił także Ingvartsen.
W 55. minucie Union miał rzut karny, a do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł właśnie Duńczyk. Byłego kolegę w świetnym stylu zatrzymał jednak Gikiewicz.
Polak wyczuł intencje strzelca i odbił piłkę, utrzymując Augsburg na prowadzeniu. Rezultat 2:1 utrzymał się do końca spotkania, dzięki czemu Augsburg awansował na jedenaste miejsce w tabeli, przerywając serię trzech ligowych porażek.
Maciej Pietrasik23 Jan 2021 · 17:07