Raków Częstochowa lepszy od Legii Warszawa w hicie Ekstraklasy. Koncert Lopeza, piękny gol z wolnego [WIDEO]

Raków lepszy od Legii w hicie Ekstraklasy. Koncert Iviego Lopeza, piękny gol z rzutu wolnego [WIDEO]
Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Hit 9. kolejki PKO Ekstraklasy nie rozczarował. W meczu mistrza z wicemistrzem kraju Raków Częstochowa pokonał 3:2 Legię Warszawa. Bohaterem został Ivi Lopez, który dwukrotnie trafił do siatki.
"Wojskowi" do spotkania przy Łazienkowskiej przystąpili osłabieni brakiem Luquinhasa oraz Artura Boruca. Doświadczonego golkipera między słupkami zastąpił Cezary Miszta.
Zanim młody bramkarz Legii musiał wyjmować piłkę z siatki, to warszawianie byli bliscy wyjścia na prowadzenie. Niewiele brakowało, aby wynik w 15. minucie otworzył Andre Martins, ale trafił on jedynie w poprzeczkę.
W 28. minucie Miszta nie popisał się w pojedynku z Sebastianem Musiolikiem. Faulował napastnika Rakowa, a sędzia podyktował "jedenastkę", którą na gola zamienił Ivi Lopez.
Radość Rakowa nie trwała jednak długo. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Mahir Emreli, który wykorzystał dogranie Filipa Mladenovicia i huknął pod poprzeczkę.
Na początku drugiej połowy byliśmy świadkami sporej kontrowersji, gdy piłka trafiła w rękę jednego z obrońców Legii. Ostatecznie arbiter nie podyktował rzutu karnego, wskazując jedynie na rzut rożny.
Właśnie po tym kornerze Raków po raz drugi wyszedł jednak na prowadzenie. Z najbliższej odległości piłkę do siatki wpakował Fran Tudor.
Niedługo później goście wyprowadzili kolejny cios. Po raz drugi Misztę pokonał Ivi Lopez, tym razem popisując się znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego.
Mimo niekorzystnego wyniku Legia nie zamierzała rezygnować z walki o choćby jeden punkt. Nadzieja w sercach kibiców gospodarzy zagościła ponownie w 70. minucie, gdy bramkę kontaktową zdobył Ihor Charatin.
Niewiele brakowało, aby "Wojskowi" doprowadzili jeszcze do remisu. Przed bramką rywali fatalnie kiksowali jednak Rafael Lopes oraz Emreli. Już w doliczonym czasie gry świetną interwencją popisał się z kolei Trelowski. Ostatecznie rezultat już się nie zmienił i Raków zwyciężył w ekstraklasowym hicie 3:2.
Dzięki temu wynikowi podopieczni Marka Papszuna awansowali na piąte miejsce w tabeli. Mają cztery punkty straty do Lecha Poznań, ale rozegrali o dwa mecze mniej od "Kolejorza". Legia jest natomiast dopiero czternasta.
Maciej Pietrasik25 Sep 2021 · 21:54