Raków Częstochowa nowym liderem Ekstraklasy! Gol na wagę zwycięstwa w 100. minucie meczu [WIDEO]
Tomasz Kudala/Pressfocus
Raków Częstochowa odniósł niezwykle ważne zwycięstwo. Ekipa Marka Papszuna po golu w samej końcówce pokonała 1:0 Piast Gliwice.
Pierwotnie mecz ten miał zostać rozegrany w drugiej kolejce Ekstraklasy. Spotkanie zostało jednak przełożone z powodu walki Rakowa w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.
Pierwszą groźną akcję w tym meczu przeprowadził Ivi Lopez. W 14. minucie obrońcy Piasta zablokowali jednak uderzenie hiszpańskiego napastnika. W 20. minucie Frantisek Plach obronił uderzenie Bartosza Nowaka.
W pierwszej połowie obie drużyny próbowały otworzyć wynik meczu. Do przerwy utrzymał się jednak bezbramkowy remis.
W 56. minucie zespół z Gliwic był bliski objęcia prowadzenia. Vladan Kovacević zdołał jednak obronić mocny strzał Grzegorza Tomasiewicza. Po godzinie gry Michał Chrapek oddał groźne uderzenie, po którym piłka minimalnie minęła bramkę Rakowa.
W ostatnich minutach wicemistrzowie Polski musieli grać w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Tomas Petrasek. Nawet w osłabieniu Raków zdołał wygrać mecz za sprawą trafienia Frana Tudora w 100. minucie spotkania.
Raków dzięki zwycięstwu wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli. Podopieczni Marka Papszuna mają na koncie dwa punkty więcej niż Pogoń Szczecin i Legia Warszawa.
Adam Kłos06 Oct 2022 · 22:44