Raków Częstochowa potwierdził pierwszy transfer. Wicemistrzowie Polski pozyskali nowego obrońcę

Raków Częstochowa potwierdził pierwszy transfer. Wicemistrzowie Polski pozyskali nowego obrońcę
Raków Częstochowa
Autor: Adam Kłos 11 cze 2022 | 20:23
Potwierdziły się nasze informacje na temat Stratosa Svarnasa. Defensor został nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa.
Zespół prowadzony przez Marka Papszuna nie zamierza osiąść na laurach. W minionym sezonie klub zdobył Puchar Polski, zajął drugie miejsce w Ekstraklasie, jednak teraz skupia się już na wzmocnieniu kadry przed kolejnymi rozgrywkami.
Dalsza część tekstu pod wideo
Do drużyny dołączył Stratos Svarnas, sześciokrotny reprezentant Grecji. 24-latek występował w takich ekipach, jak AO Triglia Rafinas, AO Xanthi i AEK Ateny.
Klub ze stolicy Grecji zdecydował się wypożyczyć Svarnasa. Do końca przyszłego sezonu będzie on piłkarzem Rakowa.
- To mój pierwszy zagraniczny transfer. Bardzo się cieszę, że jestem w Rakowie, czyli klubie, który od początku we mnie wierzy. Chciałbym zrealizować swoje cele i osiągnąć sukcesy. Gra w europejskich pucharach to jeden z powodów tego, że tu jestem. Raków będzie próbował awansować do fazy grupowej, więc chciałbym w tym pomóc drużynie i uczestniczyć w europejskich meczach - przyznał Svarnas cytowany przez oficjalną stronę klubu.
- Liczymy, ze Stratos znacząco zwiększy rywalizację i pomoże w osiągnięciu celów sportowych w nowym sezonie. To zawodnik, który może grać na pozycji polprawego i półlewego środkowego obrońcy w naszym systemie - dodał Robert Graf, dyrektor sportowy Rakowa.
Svarnas może nie być jedynym piłkarzem z Grecji, który dołączy do częstochowian. Nasz dziennikarz, Tomasz Włodarczyk, poinformował, że klub interesuje się także Christosem Albanisem, o czym szerzej piszemy TUTAJ.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Raków Częstochowa

Dyskusja 1