Raków Częstochowa walczy o grupę mistrzowską. Beniaminek lepszy od mistrza Polski

dziurek/Shutterstock
Raków Częstochowa pokonał Piasta Gliwice 2:0 (1:0) w pierwszym piątkowym meczu 24. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy, rozegranym w Bełchatowie.
Mistrzowie Polski doznali w ten sposób trzeciej porażki w pięciu ostatnich spotkaniach i pozostali na szóstej lokacie w tabeli. Podopieczni Marka Papszuna natomiast po dziesiątym zwycięstwie w sezonie awansowali na ósme miejsce w klasyfikacji.
* * * * * *

Tak padły bramki:
1:0 Daniel Bartl 16'

Czech przejął piłkę na połowie rywala i kapitalnie przymierzył w same okienko bramki aktualnych mistrzów Polski.
2:0 Felicio Anando Brown Forbes 81'

Kostarykanin dopełnił formalności w polu karnym gości po precyzyjnym dograniu Chorwata Frana Tudora.
Zawodnik meczu: Daniel Bartl. Czech zasłużył na wyróżnienie efektownym golem dającym beniaminkowi prowadzenie w pierwszej połowie.
Maciej Pietrasik28 Feb 2020 · 19:56