Rasistowski skandal w meczu reprezentacji Brazylii. Federacja podjęła stanowcze kroki

Rasistowski skandal w meczu reprezentacji Brazylii. Federacja podjęła stanowcze kroki
Screen/Twitter
Autor:Piotr Sidorowicz 02 Cze 2023 | 13:30
Dwa tygodnie po spotkaniu Valencii z Realem Madryt, podczas którego ofiarą rasistowskich działań padł Vinicius Junior, doszło do identycznej sytuacji w meczu mistrzostw świata U20.
Rozgrywany w Argentynie mundial do lat 20 powoli zmierza w kierunku końca. Już w sobotę zostaną rozegrane pierwsze mecze ćwierćfinałowe. Kilka dni wcześniej doszło zaś starcia 1/8 finału z udziałem reprezentacji Brazylii. Drużyna trenera Ramona Menezesa rozbiła Tunezję 4:1.
Dalsza część tekstu pod wideo
Temat piłkarzy “Canarinhos” wzbudza olbrzymie kontrowersje po incydencie z udziałem Viniciusa Juniora. W trakcie rozgrywanego dwa tygodnie temu spotkania z Valencią został on zaatakowany przez kibiców gospodarzy. Wsparciem z gwiazdą Realu Madryt podzielił się szereg gwiazd ze świata sportu.
Sytuacja sprzed kilkunastu dni nie zapobiegła jednak tego rodzaju sytuacjom. Podczas odbywającego się w środę pojedynku mistrzostw świata do lat 20 pomiędzy Brazylią i Tunezją doszło do kolejnego skandalu na tle rasistowskim.
W 45. minucie meczu defensor “Canarinhos”, Robert Renan opuścił boisko z czerwoną kartką po tym, jak w nieprzepisowy sposób zatrzymywał jednego z rywali. Do szatni schodził w obecności gwizdów i dźwięków przypominających odgłosy małp. Po zakończeniu spotkania został także zaatakowany w mediach społecznościowych, gdzie grożono mu śmiercią.
Głos na temat sytuacji z udziałem 19-letniego gracza Zenitu Sankt Petersburg zabrali przedstawiciele Brazylijskiego Związku Piłki Nożnej. Cała sprawa trafiła już do lokalnej policji oraz FIFA, które będą mieli za zadanie ukarać uczestników rasistowskiego zajścia.
W najbliższych dniach ma się rozpocząć zgrupowanie dorosłej reprezentacji Brazylii. Podczas jego trwania odbędą się dwa mecze towarzyskie rozgrywane pod znakiem walki z rasizmem. Rywalami “Canarinhos” będą Senegal oraz Gwinea.
Źródło: Reuters

Dyskusja 0

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.